Stało się już tradycją w naszej szkole, że w okresie przedświątecznym powstaje wspólne dzieło w korelacji przedmiotowej (plastyka, technika, katecheza).
Tak tworzyliśmy postaci szopki techniką papieroplastyki:

Gotowe postacie szopki w oczekiwaniu na aranżację wisiały na ścianach pracowni plastycznej:

A oto nasze wspólne dzieło - prawda, że piękne?

Naszą szopkę mieli już sposobność podziwiać emerytowani nauczyciele i goście wigilijnego spotkania w dniu 22 XII 2009 r. oraz nauczyciele łódzkich szkół i metodycy techniki p. Barbara Preczyńska i p. Bożena Piekarska z ŁCDNiKP, którzy uczestniczyli w spotkaniu grupowym "Wokół świąt Bożego Narodzenia" w dniu 16 XII 2009 r. przygotowanym przez p. Danutę Stępińską-Sobolewską.
Dodatkową atrakcją spotkania była prezentacja-aukcja prac uczniów i pań wychowawczyń świetlicy oraz wystawy prac konkursowych: choinki, szopki, anioły w holu I piętra.
Oto pamiątkowe zdjęcia: