POWRÓT

NAJLEPSI UCZNIOWIE W ROKU SZKOLNYM 2006/2007

Najlepsi uczniowie w klasach IV-VI:

POZ.IMIĘ I NAZWISKOKL.ŚR. OCEN
1.Wojciech LemieszVA5,5
2.Ewa Sys
Karolina Markieta
VIB
VID
5,4
3.Aleksandra Kmita
Małgorzata Wysocka
VIB
VB
5,3
4.Aleksander Masłocha
Michał Pazurek
IVA5,29
5.Joanna KowalczykVIC5,2
6.Anna Wrzesińska
Przemysław Telus
Luiza Stuleblak
Paweł Łukasik, Katarzyna Majka
Klaudia Kacprzak, Olga Śmiechowicz, Krzysztof Zagórski
Konstanty Paszczenko
VIA
VIB
VIC
VID

VA
VB
5,1
7.Jakub Morawski
Michał Basiuras, Ada Sztolenwerk
Paulina Kantor
Karolina Wesoła
VA
VB
IVA
IVC
5,0
Wyniki klas IV-VI wg średnich wszystkich ocen:
POZ.KLASAWYCHOWAWCAŚR. OCEN
1.V AKinga Hałajda4,50
2.IVADanuta Radwańska4,39
3.-4.VIA
VB
Krystyna Lukas
Małgorzata Tomaszewska
4,07
5.VIBKlaudia Karauda4,0
6. IVBStanisław Łaciński3,94
7.VCElżbieta Grasz3,79
8.IVCArtur Stępiński3,71
9.VICLudwika Józefowicz3,54
10.VDJustyna Krzywańska3,43
11.VICJarosław Jarzabek3,37

Uczniowie ze średnią 4,75-4,9:
KLASAUCZNIOWIEŚR. OCEN
IVASebastian Boniuk, Adam Mielczarek, Tobiasz Bułka, Angelika Teperek4,86
IVBMichał Mroczek, Pamela Stępień, Agnieszka Mencel4,75
IVCArtur Sobocki, Edyta Wojtczyk4,86
VABogumiła Lemiesz, Magdalena Pawlak, Dariusz Filipowski4,8
VBDamian Kołodziejczyk
Natalia Romanowska, Dominik Popławski
4,9
4,8
VCJoanna Bielawska, Karolina Krzeszewska, Sylwia Pikala4,9
VIAMatylda Sapieja, Kamil Jach, Mateusz Rydel4,8
VIBAnna Krupińska
Monika Jachman
4,9
4,8
VIDDagmara Gralka4,9



DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE!
Do tradycji naszej szkoły należy, że Dzień Dziecka jest Świętem Sportu. W tym dniu uczniowie klas IV-VI nie mają zajęć dydaktycznych, ale przychodzą w strojach sportowych i rozgrywają różne konkurencje sportowe. W tym roku szkolnym odbywały się: bieg w parach ze skakankami, rzut woreczkiem do koła, rzuty piłką do kosza, rzuty kółkiem ringo na kij gimnastyczny (trzymany przez wychowawcę!), slalomy i tory przeszkód.
Największym zainteresowaniem cieszył się, jak co roku, mecz nauczycieli z uczniami w palanta. Drużyna nauczycieli w składzie: M. Zalega, K. Hałajda, A Stępiński, J. Jarząbek, M. Dwojacki, J. Sokołowski, A. Leder, A. Gąsiorek, walczyła z drużyną uczniów - przedstawicieli klas VI (K. Majka, M. Pięcek, K. Jach, P. Sobczak, E. Tybura, M. Derczyński, K. Gajdziński, A, Wrzesińska i P. Grembecka). Mecz zakończył się wspaniałym zwycięstwem uczniów 16 : 9. Gratulujemy!!!
Ogółem we wszystkich przeprowadzonych konkurencjach najlepsze na poszczególnych poziomach okazały sie zespoły: IVC, VD i VID.



I SZKOLNY PIKNIK RODZINNY - "MAJÓWKA Z TATĄ I MAMĄ"
W sobotę 26 maja 2007 r. w godz. 9.00-14.00 na boisku naszej szkoły odbył się I Szkolny Piknik Rodzinny "Majówka z tatą i mamą". Celem imprezy było:
  • zintegrowanie całej społeczności szkolnej: uczniów, ich rodziców, nauczycieli poprzez gry sportowe i zabawy przy muzyce,
  • udowodnienie, że szkoła nie tylko uczy, ale również bawi i jednoczy,
  • huczne świętowanie Dnia Matki.

    W programie imprezy przewidziane były atrakcje dla dzieci i ich rodziców:
  • konkurencje sportowe: mecz w piłkę nożną "TATUSIOWIE KONTRA SYNOWIE",
  • gra w palanta "MAMUSIE KONTRA CÓRUSIE",
  • wyścigi i slalomy rodzinne, przeciąganie liny, siłowanie się na rękę
  • nauka sztuki origami
  • zabawy plastyczne: tworzenie arcydzieł z masy solnej, malowanie portretów mam i tatusiów przez uczniów i odwrotnie
  • malowanie twarzy
  • mecze w ping-ponga i w kapsle
  • zabawa dyskotekowa, uczniowskie występy taneczne: break-dance, hip-hop,
  • występy kabaretowe grup uczniowskich z poszczególnych klas
  • prezentacja uczniowskiej poezji okolicznościowej - "WIERSZE DLA MAMY I TATY" oraz popisy recytatorskie
  • gry, zabawy, pląsy i konkursy przy muzyce
  • poczęstunek prosto z grilla.

    Ponieważ impreza cieszyła się wielkim zainteresowaniem i wszyscy świetnie się na niej bawili, w przyszłym roku zorganizujemy II Piknik Rodzinny i będą na nim jeszcze wspanialsze niespodzianki i atrakcje dla wszystkich uczestników. Galeria

    INTERNETOWY PIKNIK EDUKACYJNY
    W środę 23 maja 2007 r. odbył się w naszej szkole outdorowy piknik edukacyjny w ramach kampanii "Szkoła bez przemocy".
    Zaproponowany uczniom program edukacyjny wypracowany został przez psychologów dziecięcych i specjalistów z zakresu bezpieczeństwa w Internecie w ramach kampanii społecznej "Dziecko w Sieci". Miał uwrażliwić na zjawisko przemocy i niebezpieczne treści w Internecie, takie jak:
  • Niebezpieczne kontakty online i offline;
  • Agresja werbalna w komunikacji internetowej;
  • Kontakt z pornografią, przemocą, nietolerancją.

    Piknik ten to przykład wspaniałej edukacji poprzez zabawę. Uczniowie uczyli się:
  • Jak rozpoznawać zagrożenia w Internecie i jak na nie reagować?
  • Jak korzystać z Sieci w sposób kulturalny, asertywny i bezpieczny?
  • Jak weryfikować treści w Internecie?

    Wszyscy świetnie się bawili i uczyli a na pamiątkę otrzymali drobne upominki. Galeria

  • Duet z klasy VIB - Monika Jachman i Marta Zdrojewska zdobył pierwszą nagrodę w XIV Przeglądzie Piosenki o Łodzi.

  • Sukcesy teatrzyku "Połamane Nogi":
    - I nagroda oraz nominacja do przeglądu wojewódzkiego podczas Konfrontacji Teatralnych 2007.
    - W przeglądzie wojewódzkim - IV nagroda i zaproszenie do "Dziatwy 2007".
    - Wyróżnienie za kulturę muzyczną i wysoki poziom interpretacji aktorskiej w spektaklu "Malowane sny" podczas IV Międzyszkolnych Lalkowych Spotkań Teatralnych.
    Spektakle przygotowały panie: Julia Wróblewska i Renata Bilecka.
    Serdecznie gratulujemy!!!

  • Z okazji święta Konstytucji 3 maja klasy VA i VIB przedstawiły program słowno-muzyczny pt. "Witaj majowa jutrzenko", który przybliżył widzom historię Konstytucji 3 Maja.
    Program przygotowały nauczycielki Klaudia Karauda i Renata Bilecka.




  • W dniach 19-20 kwietnia br. odbył się po raz czwarty w naszej szkole Przegląd Teatrzyków Szkół Integracyjnych pn. "Teatr dla wszystkich". W tym roku udział w Przeglądzie wzięło ponad 250 młodych aktorów z 9 szkół, w tym z dwóch gimnazjów. Dominował repertuar baśniowy - wystawiono spektakle na podstawie baśni Andersena i braci Grimm. Wsyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz drobne upominki. Do zobaczenia za rok.


    Przeglądowi towarzyszył konkurs plastyczny na wykonanie maski teatralnej. Nagrody zdobyły uczennice naszej szkoły, które wykonały swoje prace pod kierunkiem wychowawczyń ze świetlicy szkolnej.




  • 2 kwietnia br. odbył się - przygotowany przez panią Danutę Radwańską - IV konkurs pn. "Na wszystko jest przysłowie", w którym wzięły udział 4 drużyny 3-osobowe z klas piątych. Konkurs wygrała drużyna z klasy VA w składzie: Klaudia Kacprzak, Olga Śmiechowicz i Aleksandra Makara. Miejsce drugie zajęła klasa VB, trzecie - VD, a czwarte - VC. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.



  • Duet w składzie: Monika Jachman i Marta Zdrojewska z klasy VIB zajął drugie miejsce w V Festiwalu Piosenki i Tańca Krajów Unii Europejskiej. Gratulujemy!!!


  • Sukces sportowy naszej szkoły!!! Uczniowie z klas III-VI zajęli II miejsce w "Turnieju 5 Milionów" - w sportowych mistrzostwach dzielnicy Łódź-Śródmieście. Było to 12 konkurencji w grach i zabawach ruchowych. Wzięły w nim udział 4 szkoły podstawowe. Nasza szkoła awansowała do półfinału mistrzostw Łodzi, które odbędą się w maju.

  • Tradycyjnie w naszej szkole przed świętami odbyły się w klasach uroczyste śniadania wielkanocne, podczas których uczniowie nie tylko dzielili się jajeczkiem, ale także poznawali zwyczaje i tradycje związane z obchodami Wielkiejnocy. Klasy I-III obejrzały program świąteczny w wykonaniu klasy IA integracyjnej, który przygotowały panie Marianna Łomża, Jolanta Pietrzak i Renata Bilecka.



  • Z okazji przypadających w dniach 27-28 marca Dni Teatru odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta "Pacynki, marionetki, kukły czyli tajemnice lalek" przygotowana przez p. Klaudię Karaudę. Na lekcję złożyły się: prezentacja multimedialna oraz spektakl kukiełkowy "Baśnie opowiedziane inaczej". Aktorzy sami wykonali kukły i zagrali w przedstawieniu.
    28 marca w sali gimnastycznej odbył się pokaz marionetek, kukieł i jawajek zaprezentowany przez aktorkę Teatru Lalek "Arlekin" p. Annę Pawłowską. Ponadto uczniowie klas VIB i VC przygotowali wystawę prac "Teatr w pudełku".
    Organizatorkami obchodów Dni Teatru były nauczycielki Klaudia Karauda i Kinga Hałajda.



  • Małgosia Wysocka z kl. VB, Michał Basiuras z kl. VB, Kacper Milczarek z kl. VB i Dawid Lubasiński z kl. VD zostali laureatami zorganizowanego przez panią Małgorzatę Tomaszewską Szkolnego Konkursu Mitologicznego dla klas V "Jestem znawcą mitologii greckiej", który odbył się 26 marca br. w naszej szkole. Więcej...



  • Nasza szkoła zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych w VIII Szkolnej Giełdzie Turystycznej "PRZYGODA", która odbyła się 21 marca 2007 roku w patio Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Więcej...




  • Teatrzyk "Kopciuszek" zdobył wyróżnienie w XXV Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych "Konfrontacje 2007" za przedstawienie "Legenda o Bazyliszku".


    Konfrontacjom towarzyszył XXVII Wojewódzki Konkurs Literacki pt. "Mój list z widowni". Uczeń klasy VB Michał Maślankiewicz zdobył w nim nagrodę za swoją pracę. Recenzja teatralna przedstawienia "Dziadek do orzechów" powstała pod kierunkiem pani Małgorzaty Tomaszewskiej.


  • Dnia 21 III zawitała do nas wiosna. Mimo niesprzyjającej pogody, wszyscy dotarli do szkoły w dobrych humorach. Tego dnia zaplanowany był MIEDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ - niestety, ze względu na deszcz, został odwołany. Jednakże były przewidziane inne atrakcje, które się odbyły. Wszystkie klasy IV-VI uczestniczyły w wiosennej imprezie "BICIA REKORDÓW SP 111". Akcja miała miejsce na sali gimnastycznej. Tam poszczególne klasy startowały w trzech konkurencjach:
    a) najgłośniejsze przywołanie wiosny
    b) rzuty piórnikiem do kosza
    c) bieg z przeszkodami z plecakiem.
    Wyniki imprezy zostały ogłoszone tego samego dnia. Wszyscy byli zwycięzcami, ponieważ świetnie się bawili, a o to przecież chodziło!!!



  • 6 marca 2007 r. odbyły sie Bałuckie Spotkania Recytatorów. Spotykaja się na nich najlepsi recytatorzy łódzkich szkół. Naszą szkołę reprezentowały Marta Stanik i Klaudia Kacprzak, uczennice klasy piątej. Spośród ponad 60 recytatorów wyróżniono 10 osób - w tym Klaudię, któa zaprezentowała wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej pt. "Lenartowicz". Dziewczynka wystąpiła w wieczorze poetyckim najlepszych recytatorów łódzkich. Uczennice przygotowała do konkursu p. Klaudia Karauda.

  • 26 lutego 2007 r. minęła 80 rocznica ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego hymnem narodowym. Z tej okazji klasy VIA i IVA pod kierunkiem pań: Danuty Radwańskiej i Renaty Bileckiej przygotowały program artystyczny. Dekoracje wykonały panie: Danuta Radwańska i Agnieszka Kozielewska. Na koniec uroczystości wszyscy zebrani odśpiewali hymn państwowy.



  • Dagmara Suskiewicz i Marcin Urbaniak z klasy VD zajęli I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "Kolory życia", organizowanym przez WODN w Łodzi.
    Sylwia Pikala z klasy VC zajęła I miejsce w konkursie plastycznym "Kolory kosmosu w czterech żywiołach" organizowanym przez Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne.
    Laureatów przygotowała nauczycielka przyrody Anna Gendek.


  • 15 lutego 2007 r. w Pałacu Młodzieży odbyły się eliminacje dzielnicowe Turnieju Recytatorskiego "Wiersze o Polsce i Polakach". Wzięły w nim udział uczennice klasy VA Klaudia Kacprzak i Marta Stanik . Klaudia zajęła II miejsce a Marta otrzymała wyróżnienie. Obie zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego. Uczennice przygotowała p. Klaudia Karauda.

  • DRZWI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE
    W czwartek 15 lutego 2007 r. w godzinach 17.00-19.30 nasza szkoła była otwarta dla przyszłych najmłodszych uczniów oraz ich rodziców. W tym dniu zaproponowaliśmy zwiedzanie szkoły, zapoznanie się z jej zapleczem dydaktycznym, rozmowę z dyrektorem i wszystkimi nauczycielami oraz obejrzenie:
    - wystawy "My też byliśmy uczniami" , na której znalazły się pamiątki z lat szkolnych naszych nauczycieli: zeszyty, zdjęcia szkolne, przybory, legitymacje, świadectwa, podręczniki, tarcze i inne rzeczy, które przypominają dawne szkolne czasy
    - prezentacji edukacyjnych programów komputerowych
    - prezentacji pomocy dydaktycznych, wykorzystywanych podczas zajęć terapii pedagogicznej
    - prezentacji KINA SZKOLNEGO
    - pracy z wykorzystaniem mikroskopu sprzężonego z TV
    - prezentacji pomocy dydaktycznych w pracowniach
    - przedstawienia pt. "Legenda o Bazyliszku" w wykonaniu uczniów szkolnego koła teatralnego
    - prezentacji narzędzi rehabilitacyjnych wykorzystywanych w zajęciach korekcyjnych
    - wystaw prac uczniów koła plastycznego, koła origami, koła historycznego, przyrodniczego oraz uczęszczających na zajęcia świetlicy szkolnej.


  • W pracowni nr 25 pod kierunkiem pani Klaudii Karaudy, przy współudziale nauczyciela wspierającego p. Kingi Hałajdy, została przygotowana wystawa kukieł i pacynek teatralnych pn. "Przystanek Kukiełkowo". Eksponaty wykonali uczniowie klasy Va i VIb. Lalki powstały z najróżniejszych materiałów: szmatek, słomy, butelek, pończoch, warzyw, bibuły, włóczki i modeliny.
    Wystawę obejrzało z zaciekawieniem wiele dzieci z rodzicami, odwiedzających naszą placówkę z okazji imprezy "Otwarte Drzwi".



  • W dniu świętego Walentego - 14 lutego 2007 roku w naszej szkole miały miejsce rożne miłe wydarzenia. Wszyscy w tym dniu przyszli ubrani na czerwono, bowiem czerwony to kolor miłości. Od rana do naszych klas na pierwszą lekcję zawitał Amorek, który rozdawał "walentynki" - kartki wrzucaliśmy już od poniedziałku do wystawionej na korytarzu walentynkowej skrzynki. Potem opiekunki SU zadawały pytania dotyczące tego miłego święta. Odpowiadający otrzymywali słodkie nagrody. Na pierwszej i drugiej przerwie odbył się Walentynkowy Koncert Życzeń - można było słuchać muzyki, tańczyć i zadedykować komuś piosenkę lub wygłosić przez mikrofon życzenia z okazji walentynek. Rozstrzygnięte zostały konkursy: na Posiadaczy Porażającego Spojrzenia, Posiadaczy Zniewalającego Uśmiechu i Posiadaczy Pięknych Oczu - zwycięzcy otrzymali upominki.
    Ten dzień należał do wesołych i bardzo udanych!




  • Nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów konkursu na projekt działań zapobiegających oraz przeciwdziałających przemocy i agresji w szkole, który został ogłoszony w ramach ogólnopolskiej kampanii "Szkoła bez przemocy". Autorkami projektu były panie: Małgorzata Tomaszewska i Aneta Gąsiorek. Taką decyzję podjęli eksperci z Rady Programowej kampanii. Na konkurs napłynęło 916 zgloszeń, a nasz projekt znalazł się wśród 64 najlepszych. Znaleźliśmy się wśród 5 nagrodzonych szkół z województwa łódzkiego. Nagrodą będzie możliwość skorzystania przez uczniów, nauczycieli i rodziców z usług edukacyjnych lub psychologiczno-pedagogicznych za sumę 5 000 złotych. Szkoła otrzyma od Rady Programowej kampanii bony na ich realizację. Bony zostaną wręczone podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Warszawie na początku marca.

  • Zakończył się I semestr nauki - wszyscy uczniowie i nauczyciele zasłużyli na odpoczynek. Zwłaszcza najlepsi spośród uczniów. Gratulujemy!

  • GRECKIE DNI W KLASIE III B

    W klasie III b realizowany jest 3-letni program autorski "Podróże po Europie". W ramach tego programu uczniowie poznają kraje należące do Unii Europejskiej. 4 stycznia 2007 dzieci wybrały się w podróz do słonecznej Grecji. W trakcie czterogodzinnych zajęć uczniowie prezentowali wiadomości o bogach greckich, dowiedzieli się kim byli: Arystoteles, Sokrates, Archimedes, rozwiazywali zagadki i rebusy zwiazane z Grecją, greckimi zwyczajami. Na koniec wszyscy starali sie dobrze zatańczyc najbardziej popularny grecki taniec - ZORBĘ.



  • Na początku grudnia został rozstrzygnięty Konkurs Twórczości Dziecięcej "Dzieci wiersze piszą". Najpiękniejsze własne utwory poetyckie zaprezentowali uczniowie klas piątych i szóstych. Laureatami zostali: Kuba Włodarczyk z kl. VI D i Klaudia Kacprzak z kl. V A. Oto wyróżnione wiersze...

  • 30 listopada 2006 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski pn. "Pamiętajcie o poetach" zorganizowany przez nauczycielkę języka polskiego p. Klaudię Karaudę. Do finału przystąpiło 22 uczniów. Każdy z nich przygotował jeden ulubiony wiersz o dowolnej tematyce. Konkurencja była duża, a przygotowanie recytatorów bardzo dobre. Komisja w składzie: p. E. Pęcherzewska, p. Małgorzata Tomaszewska i p. Klaudia Karauda po burzliwej dyskusji wyłoniła zwycięzców:
    I miejsce - Monika Jachman kl. VI B
    II miejsce - Klaudia Kacprzak kl. V A
    III miejsce - Karolina Markieta kl. VI D
    Wszyscy zostali nagrodzeni pięknymi prezentami.

  • Duet z klasy VIB, Monika Jachman i Marta Zdrojewska "wyśpiewał" główną nagrodę w kategorii "NAJLEPSZY ZESPÓŁ" na IV Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej" .

  • W dniu 21 XI 2006 roku (we wtorek) w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Życzliwości odbył się happening ogólnoszkolny. Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii "Szkoła bez przemocy". Oryginalna impreza, która odbyła się w tym dniu, była jednym z działań pozwalających zapobiegać agresji i nieżyczliwym postawom uczniów wobec siebie oraz przemocy w szkole. Celem imprezy było szerzenie idei bycia życzliwym dla ludzi i świata, zintegrowanie społeczności uczniowskiej oraz lepsze poznanie się. Imprezę nadzorował Samorząd Uczniowski wraz z jego opiekunami. Kolor, który był najintensywniejszy w tym dniu to żółty, a motywem pojawiającym się w działaniach plastycznych uczniów - czterolistna koniczynka. Każda klasa miała za zadanie ułożyć tekst hymnu o życzliwości. Muzykę do wybranego, najładniejszego i najciekawszego hymnu skomponowała nauczycielka muzyki pani Renata Bilecka - był on zaśpiewany w czasie imprezy.



  • Dnia 7 XI w naszej szkole odbył się konkurs "Osobowość uczniowska", w którym chętni uczniowie klas IV-VI prezentowali swoje zainteresowania, umiejętności oraz wiedzę ogólną o otaczającym nas świecie. Do konkursu przystąpiło 18 osób - zgodnie z regulaminem udział mogły wziąć 2 osoby z każdej klasy. Każdy przedstawił siebie z jak najlepszej strony, zaprezentował swoje umiejętności i zdolności w wybranej dziedzinie życia i sztuki. Zostali wyłonieni zwycięzcy w trzech grupach wiekowych: wśród klas IV, V i VI. Najciekawszą osobowością wśród czwartoklasistów została Pamela Stępień. Zwyciężczynią na poziomie klas piątych okazała się Klaudia Kacprzak. Natomiast w najstarszej grupie wiekowej zauważona i doceniona została Monika Jachman (przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego), która zachwyciła publiczność oraz jury, miedzy innymi, swoim tańcem. Ogromne brawa zebrał również za swój występ - brawurowo wykonany taniec - Adrian Lange, uczeń klasy V d. Zabawa była naprawdę doskonała. A najważniejsze, że mieliśmy możliwość bliżej poznać naszych uczniów, kolegów i koleżanki !!! Wszyscy uczestnicy zasłużyli na wspaniałe wyróżnienie. GRATULUJEMY SERDECZNIE!



  • Dagmara Suskiewicz i Marcin Urbaniak z kl. Vd zdobyli I miejsce w swojej kategorii wiekowej w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "Kolory Życia". Uczniów przygotowała nauczycielka przyrody Anna Gendek.

  • Z okazji Święta Edukacji Narodowej w dniach 14-15 X br. pracownicy naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Załęcza Wielkiego. W drodze do Załęcza zwiedzili Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie. Na terenie Stanicy Harcerskiej "Nadwarciański Gród" zorganizowali: zajęcia sportowe (mecz w ringo, w piłkę siatkową, tor przeszkód, Nordic Walking), ognisko z piosenkami i grą na gitarach, zajęcia plastyczne (arteterapię), przeprawę promem i spacer po Załęczańskim Parku Krajobrazowym, grzybobranie. Galeria

  • Dnia 29 IX już po raz czwarty piętnaścioro uczniów z naszej szkoły z integracyjnych klas IV-VI uczestniczyło w Turnieju Klas Integracyjnych organizowanym przez Gimnazjum nr 43. Jak co roku skompletowaliśmy drużynę ringo, braliśmy udział w rozgrywkach sportowo-rekreacyjnych, turnieju tenisa stołowego oraz w konkursach: plastycznym i informatycznym.
    Podczas turnieju przeżyliśmy "deja vu" - ponownie przegraliśmy w ringo dosłownie o włos z drużyną SP 67. Ale zabawa jak zawsze była przednia!!! Teraz czekamy na rewanż i przygotowujemy się do imprezy w przyszłym roku :-).




  • Uczniowie klasy VIA wraz z zaprzyjaźnioną klasą VIC ze SP nr 4 w Ozorkowie odwiedzili w czwartek 21 września wioskę indiańską w Solcy Małej. Zwiedzili skansen, wysłuchali interesujących historii o Indianach, zapoznali się z indiańskimi zwyczajami. Wspaniale spędzili czas na świeżym powietrzu z przyjaciółmi. Galeria