POWRÓT



Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009 miało miejsce 26 czerwca. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa i nagrody z rąk Dyrekcji Szkoły podczas uroczystości w sali gimnastycznej. Przyznano jednorazowe stypendia naukowe dla uczniów, których osiągnięcia w nauce były szczególne. Wesołe programy słowno muzyczne przygotowali uczniowie klasy IIc (dla młodszych uczniów), Vc (dla klas IV-V) oraz przedstawiciele wszystkich szóstoklasistów dla swoich kolegów kończących naukę w szkole podstawowej.
Dyrekcja, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły życzą uczniom wesołych wakacji oraz zdrowych powrotów do szkoły 1 września.
NAJLEPSI UCZNIOWIE W ROKU SZKOLNYM 2008/2009

Najlepsi uczniowie w klasach IV-VI:

POZ.IMIĘ I NAZWISKOKL.ŚR. OCEN
1.Ola TomaszewskaVA5,82
2.Anna ŁeńIVA5,75
3.Ola Tałady
Michał Bodura
Olek Masłocha
Michał Pazurek
VA
VA
VIA
VIA
5,73
4.Kinga Jasica
Kalina Pietrzak
VC
VIA
5,64
5.Weronika GrabarIVA5,62
6.Szymon Najgebauer
Paweł Ryczkowski
IVA5,5
7.Jędrzej LederVA5,45
8.Kasia SzewczykVB5,36
9.Kamila WesołaVIC5,3
10.Basia Masłocha
IVA5,12
11.Agnieszka Frątczak
Asia Zamłyńska
Karolina Stawiana
Beata Frątczak
Artur Sobocki
IVB
IVB
VC
VIB
VIC
5,1
12.Ola Durnaś
Arek Gostyński
Dominika Szmechtyk
Mateusz Zaborowski
Paulina Kantor
Edyta Wojtczyk
IVA
IVA
IVA
IVC
VIA
VIC
5,0
Wyniki klas IV-VI wg średnich wszystkich ocen:
POZ.KLASAWYCHOWAWCAŚR. OCEN
1.V AAneta Gąsiorek4,46
2.IVAElżbieta Grasz4,36
3.VIADanuta Radwańska4,30
4.VBAnna Gendek3,90
5.VIBKlaudia Karauda3,85
6. IVBHanna Woźniak3,77
7.IVCEwa Bombińska3,75
8.VICArtur Stępiński3,40
9.VCLidia Urbanek3,29

Uczniowie ze średnią 4,75-4,92:
KLASAUCZNIOWIEŚR. OCEN
IVADaniel Bysiec, Igor Jeromin4,75
IVBKasia Kubiak, Michał Kwiatkowski, Beata Saar, Klaudia Pyrzyńska4,9
IVCMichalina Pałczyńska, Patrycja Bursiak4,75
VAOliwia Brzezińska, Natalia Miazek
Weronika Miazek, Joanna Skrzyszewska
4,91
4,82
VBMichał Sar
Paweł Kaźmierczak
4,81
4,80
VCMarcela Kowalczyk4,82
VIAAdam Mielczarek
Tobiasz Bułka, Sebastian Boniuk, Kamila Czekan, Ola Tietz
4,92
4,83
VIBKarolina Walczak
Agnieszka Mencel
4,90
4,80




Przez cały czerwiec w bibliotece szkolnej trwał kiermasz używanych podręczników.


I EDYCJA "MAM TALENT!"

15 czerwca 2009, w naszej szkole miał miejsce pierwszy przegląd talentów uczniowskich pod hasłem "Mam talent!". Organizatorem tego niezwykle ciekawego konkursu był Samorząd Uczniowski. Udział mógł wziąć każdy uczeń, który chciał pochwalić się swymi umiejętnościami w zakresie tańca, śpiewu, sportu i innych dziedzin. Na scenie, przy gorącym aplauzie publiczności, wystąpiło ponad 30 uczniów, spośród których jury (p. dyrektor Małgorzata Tomaszewska, p. Justyna Krzywańska, p. Marcin Dwojacki oraz przedstawicielka uczniów Ania Łeń) wyłoniło finałową trójkę: zespół taneczny Crazy Ladies, który zaprezentował ciekawy układ choreograficzny, Weronikę Grabar, która grała na gitarze i śpiewała oraz duet wokalny. Po ponownym zaprezentowaniu talentów, publiczność przyznała następujące miejsca: I - Crazy Ladies, II - występ gitarowy, III - duet wokalny. Oprócz tego, jury postanowiło przyznać specjalne wyróżnienia dla Adriana Lange za popis taneczny oraz dla Melanii z Ia za to, że odważyła się zmierzyć ze starszymi uczniami.
Impreza została bardzo gorąco przyjęta przez uczniów, którzy doskonale bawili się podziwiając i dopingując swoich kolegów na scenie. W przyszłym roku II edycja!!!



W dniu 9 czerwca 2009 r. w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach realizacji programu profilaktyki gruźlicy "Zadbaj o swoje płuca". Program realizowany jest w naszej szkole pod kierunkiem pani Małgorzaty Zielińskiej. Uczennica kl. Va Ola Tałady zdobyła II miejsce w etapie powiatowym i III miejsce w etapie wojewódzkim konkursu. Gratulujemy!


W dniu 5 czerwca 2009 r. klasa Ic przedstawiła program z cyklu "Świat w kropelce" zatytułowany "Dzieci świata" przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni pani Elżbiety Brandeburg. Oprawą muzyczną zajęła się nauczycielka muzyki pani Renata Bilecka. Pierwszaki zaprezentowały się wspaniale, a ciekawe teksty przeplatane licznymi piosenkami spotkały się z gorącym przyjęciem widowni. BRAWO pierwszaki!


W dniu 5 czerwca 2009 r. w Muzeum Archeologii i Etnografii odbyło się podsumowanie konkursu historyczno-plastycznego "W Polsce Piastowskiej". Nadesłano ponad 160 prac z 26 szkół. II miejsce zdobył Sebastian Boniuk z kl. VIa za pracę "Średniowiecze" - szkic ołówkiem. Ola Tałady z kl. Va otrzymała wyróżnienie za pracę malowaną na szkle "Tańce dworskie w średniowiecznej Polsce". Uczniowie wykonali swoje prace pod kierunkiem pani Elżbiety Grasz.



Społeczność uczniowska naszej szkoły otrzymała DYPLOM-WYRÓŻNIENIE nadesłane przez Dyrektora Generalnego UNICEF Polska za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w konkursie UNICEF na "Najbardziej Zaangażowaną Społecznie Szkołę Roku 2008". Braliśmy udział w kampanii "Na ratunek dzieciom w Kongo". Koordynatorami akcji w szkole były: M. Tomaszewska, A. Brandt, J. Krzywańska.


Z okazji 5 rocznicy wejścia Polski do UE i zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego klasa Vb wraz z partnerską klasą IIb przygotowały program artystyczny przedstawiający kalendarium tworzenia się Unii.
Wszyscy uczniowie klasy Vb (22 uczniów) oraz 5 uczniów z klasy IIb wykonali flagi państw.
Program składał się z przedstawienia głównych celów i założeń UE, wyjaśnienia jej nazwy oraz krókiej charakterystyki społeczno-geograficznej poszczególnych państw.
Na scenie początkowo pojawiło się 6 uczniów reprezentujących kraje założycielskie (1951 r.). Stopniowo scena wypełniała się uczniami z kolorowymi flagami. W końcu na scenie stanęło 27 uczniów odpowiadających 27 krajom - członkom UE w roku 2007.
Przedstawione zostały symbole Unii oraz odśpiewany hymn - "Oda do radości".
Program przygotowano pod kierunkiem pań: Anny Gendek i Ilony Tałady.




III SZKOLNY PIKNIK RODZINNY - "MAJÓWKA Z TATĄ I MAMĄ"

    W sobotę 30 maja 2009 r. w godz. 9.00-14.00 na boisku naszej szkoły odbył się III Szkolny Piknik Rodzinny "Majówka z tatą i mamą".
W tym roku motywem przewodnim Pikniku była wielokulturowość, którą wszystkie klasy IV-VI ukazały reprezentując swoim strojem, piosenką, muzyką i potrawami państwa z różnych stron świata.

Uczniowie i ich rodzice przygotowali następujące stoiska:
Celem imprezy było:
W programie imprezy przewidziane były atrakcje dla dzieci i ich rodziców:
    Imprezę naszą zaszczycili swoją obecnością dyrektor Delegatury Łódź-Śródmieście Piotr Rajchert, wicedyrektor Delegatury Łódź-Śródmieście Joanna Bajerska, inspektor Delegatury Łódź-Śródmieście Grażyna Wojciszyn. Obecna była również przewodnicząca Rady Osiedla Śródmieście-Wschód Barbara Bartczak.

    Niezwykłą atrakcją była Loteria Fantowa. Każdy los wygrywał. Następnie na koniec PIKNIKU odbyło się drugie losowanie i można było wygrać wspaniałe nagrody rzeczowe ufundowane przez następujące instytucje i firmy:    Piknik odbył się również dzięki hojności sponsorów:     Ponieważ impreza cieszyła się wielkim zainteresowaniem i wszyscy - mimo kapryśnej pogody - świetnie się na niej bawili, w przyszłym roku zorganizujemy IV Piknik Rodzinny i będą na nim jeszcze wspanialsze niespodzianki i atrakcje dla wszystkich uczestników. Galeria

W dniu 28 maja 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 19 odbyło się podsumowanie cyklu konkursów związanych z naszym miastem. W konkursie informatycznym "Pocztówka z Łodzi" wyróżnienie otrzymała Ananga Drobner z klasy IVa. Gratulujemy!!! Uczennica wykonała wyróżnioną pracę na zajęciach koła komputerowego prowadzonych przez p. Krystynę Lukas.


Dnia 26 maja 2009 r. klasa VIa wraz z wychowawczyniami paniš Danutą Radwańską i paniš Ewą Błaszczyk uczestniczyła w spotkaniu z filmowcem oraz autorem książek o Łodzi - panem Leszkiem Skrzydło. Spotkanie miało miejsce w Bibliotece Miejskiej przy ul. Wilczej w Łodzi. Autor m. in. książki pt. "Rody fabrykanckie" opowiadał o historii naszego miasta, odpowiadał na pytania uczniów oraz wspominał różne anegdoty na temat słynnych łodzian.




III MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

20 maja 2009 r. na boisku SP nr 111 odbył się Turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział SP 7, SP 35, SP 70, SP 111.
Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 111 reprezentowali: Grzegorz Sar kl. III c, Michał Wojtasik IV b, Kordian Staniszewski IV c, Mikołaj Brzozowski V c, Dominik Chmurski V c, Dawid Dzikowski V c, Bartek Rosiński V c i Damian Ziębicki VI c.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:
1. SP nr 35 - 7 pkt
2. SP nr 7 - 5 pkt
3. SP nr 111 - 4 pkt
4. SP nr 70 - 0 pkt

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za grę Fair Play oraz dobrą zabawę !!!

Organizator: Artur Stępiński - nauczyciel wych. fiz.



Dwie trzyosobowe drużyny złożone z uczniów klas piątych reprezentowały naszą szkołę w organizowanym 13 maja 2009 r. już po raz siódmy przez SP nr 46 konkursie matematyczno-przyrodniczo-informatycznym "Nauka źrółem zabawy". Osiem drużyn rywalizowało między sobą rozwiązując osiem ciekawych zadań o różnorodnej treści oraz przedstawiając wykonaną przez siebie prezentację multimedialną. Zmagania zakończyły sie zwycięstwem uczniów ze stojedenastki. Zwyciężyła drużyna w składzie: Kinga Jasica i Estera Błaszczyk z kl. VC oraz Michał Sar z kl. VC. Zespół z klasy VA w składzie: Ola Tałady, Ola Tomaszewska i Michał Bodura zajął trzecie miejsce. W nagrodę uczniowie otrzymali piękne wydawnictwa o tematyce przyrodniczej. Organizatorzy zapewnili również nagrody dla zwycięskich szkół. Uczniów do konkursu przygotowało liczne grono nauczycieli - panie: A. Gendek, H. Woźniak, L. Urbanek, E. Bombińska i K. Lukas. Laureatom i opiekunom serdecznie gratulujemy.




Dnia 6 maja 2009 r. z okazji zbliżającego się (9 maja) ŚWIĘTA UNII EUROPEJSKIEJ odbył się w naszej szkole finał I SZKOLNEGO KONKURSU O UNII EUROPEJSKIEJ. W finale uczestniczyło dziewięć trzyosobowych drużyn klasowych, które zostały wyłonione w eliminacjach 29 kwietnia br. Wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani do konkursu, wykazali się szeroką wiedzą o symbolach Unii Europejskiej, krajach członkowskich i ciekawostkach na ich temat. Po zaciętej dogrywce ostatecznie zwyciężyła drużyna z klasy VIa, drugie miejsce zajęła klasa Va, a trzecie - VI b. Wszystkim serdecznie gratulujemy. A organizatorki (p. E. Grasz i p. A. Gąsiorek) już zapraszają do przyszłorocznej edycji konkursu.



W dniu 30 IV 2009 r. klasa Va wraz z wychowawczynią p. A. Gąsiorek zaprezentowała klasom IV-VI program artystyczny poświęcony obchodom rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniwoie klas I-III obejrzeli program w wykonaniu swoich kolegów z klasy IIIb, który przygotowały panie Julia Wróblewska i Renata Bilecka.



W dniu 29 kwietnia 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 71 odbył się konkurs pn. "Matematyczny Czar Par Czwartoklasistów 2009". Naszą szkołę reprezentowały Anna Łeń i Weronika Grabar z klasy IVa. W konkursie uczestniczyły pary z 50 szkół - nasze uczennice zdobyły 57 pkt. na 70 możliwych do zdobycia. Gratulujemy!!!

Dnia 28 kwietnia 2009 r. w Publicznym Gimnazjum nr 34 odbyło się uroczyste podsumowanie I KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO pn. "Wędrówki z ortografią". Finalistką konkursu została Kasia Szewczyk z kl. Vb! W I etapie uczestniczyli uczniowie z 53 szkół podstawowych. Do II etapu zakwalifikowało się 90 uczniów z 45 szkół. Kasia dotarła do finału jako jedna z 19 uczestników. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w przyszłym roku. Uczennicę przygotowała pani Danuta Radwańska.



W ramach programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole odbyło się szkolenie "Ratujemy i pomagamy ratować". W szkoleniu wzięły udział dzieci klas I -III. Uczniowie dowiedzieli się co należy robić, gdy zobaczymy nieprzytomnego człowieka, jak zachować się, gdy osoba nie oddycha. Wszystkie dzieci mogły ćwiczyć na fantomach, które otrzymaliśmy od WOŚP.




Teatrzyk 111 ze Szkoły Podstawowej nr 111 jest zwycięzcą VI Lalkowych Spotkań Teatralnych. Nagrodzony spektakl "Kwiat paproci" wystawiony został dziś 29 kwietnia 2009 r. - w Domu Kultury "502" (Widzewskie Domy Kultury). WIęcej w artykule Mali lalkarze nagrodzeni...

23 kwietnia 2009 uczniowie klasy IIa pod kierunkiem p. Anny Styrcz-Jędrzejek i p. Anny Wojewody, zaprezentowali program z cyklu "Świat w kropelce". Podczas spotkania dzieci wystawiły przedstawienie pt. "Już wiosna". Była również prezentacja multimedialna o historii origami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wspólnie składali płatki kwiatów, które póżniej zakomponowali w koszach. Ciekawostką może być że "stroje" do przedstawienia dzieci wykonały z kół techniką origami.



KONKURS RECYTATORSKI "Pamiętajcie o poetach"
22 kwietnia w naszej szkole odbył się V Szkolny Konkurs Recytatorski "Pamiętajcie o poetach", którego organizatorką jest p. Klaudia Karauda. Udział w nim wzięli najlepsi recytatorzy z klas IV-VI. W komisji zasiadły tym razem: p. Dyrektor Małgorzata Tomaszewska oraz nauczycielki języka polskiego - p. Danuta Radwańska i p. Aleksandra Michałowska. Konkurs prowadziła p. Klaudia Karauda. Do eliminacji szkolnych przystąpiło 23 uczniów, którzy zaprezentowali wybrany utwór poetycki znanego polskiego poety. Obowiązywał strój (lub posiadanie jakiegoś rekwizytu) nawiązujący do treści prezentowanego wiersza. Trzeba przyznać, że wielu uczniów wykazało się w tym względzie dużą inwencją twórczą.
W tym roku przyznano nagrody następującym recytatorom :
  • Aleksadrze Tomaszewskiej (kl. VA) - I nagroda za wiersz Stanisława Dobrowolskiego "Odejście Fryderyka" (uczennicę przygotowała p. Klaudia Karauda)
  • Aleksandrze Tałady (kl. VA) - II nagroda za wiersz M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej "Lenartowicz" (przyg. p. Klaudia Karauda)
  • Igorowi Jerominowi (kl. IVA) - III nagroda za wiersz J. Brzechwy "Mrówka" (przyg. p. MałgorzataTomaszewska)
    Uczniowie wyróżnieni to: Kamila Wesoła (kl. VIC), Paweł Ryczkowski (IVA), Klaudia Pyrzyńska (IVB).
    Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesow.



    22 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
    Z tej okazji 21 kwietnia 2009 r. odbył się I KONKURS EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZY. Wzięło w nim udział 9 drużyn z klas IV-VI wyłonionych w I etapie konkursu, który odbył się 16 kwietnia. W konkursie zwyciężyła drużyna z kl. VB, II miejsce zajęły drużyny z klas IVA i VC, a III miejsce - drużyny z kl. VA i VIA. Konkurs zorganizowały: p. M. Zielińska, p. A. Gendek i p. I. Tałady.
    22 kwietnia uczniowie kl. VB przygotowani przez swoje wychowawczynie: p. A. Gendek i p. I. Tałady zaprezentowali swoim kolegom przedstawienie pt. "Czysty świat". Po spektaklu wręczono klasom dyplomy uznania praz odczytano wiersze promujące obchody Dnia Ziemi - efekt jednego z zadań konkursowych.




    Rok 2009 ma dla astronomii szczególne znaczenie. W tym roku przypada 400 rocznica użycia przez Galileusza lunety do oglądania nieba. Jego obserwacje stanowiły przełom w postrzeganiu i rozumieniu Kosmosu. Z tej okazji p. Katarzyna Gostyńska zorganizowała szkolny konkurs plastyczny dla klas I-III pt. "Na którą planetę chciałbyś polecieć?"
    I miejsce zajęły Ania Szcześniewska i Weronika Barańska z kl I c
    II miejsce zajęła Kaja Śmiechowicz z kl I a
    III miejsce zajęła Matylda Drobner z kl II b
    wyróżnienie otrzymał Dominik Szymkiewicz z kl I b.
    Nagrodzone dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.


    Uczniowie: Aleksandra Klem z kl. Ib,
    Wiktoria Bysiec z kl. Ia,
    Ania Szcześniewska z kl. Ic
    i Bartosz Ogiejko z kl. Ib brali udział
    w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim
    "O czym mruczy kot"

    zorganizowanym przez SP 166.
    Uczennica Aleksandra Klem dostała wyróżnienie.
    Uczniów przygotowała pani Katarzyna Gostyńska.
    Rodzice przygotowali piękne stroje.


    W dniu 17 kwietnia 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 79 odbył się Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas piątych. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Tałady i Jędrzej Leder z V A oraz Michał Sar z V B. W konkursie uczestniczyło osiem trzyosobowych grup ze szkół : SP nr 1, SP nr 24, SP nr 40, SP nr 79, SP nr 111, SP nr 152, SP nr 160 i SP nr 184. Po trudnych zmaganiach zajęliśmy IV miejsce. W tym roku zwyciężyli gospodarze konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy , a zwycięzcy nagrody książkowe. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu mitologii greckiej i rzymskiej. Gratulujemy całej trójce! Uczniów przygotowała do konkursu pani Danuta Radwańska.



    Julia Ritter z klasy IIIA zdobyła wyróżnienie za swój projekt koszyczka w łódzkim konkursie informatycznym "Tradycje Świąt Wielkiejnocy".
    Uczennicę przygotowała nauczycielka informatyki Krystyna Lukas.
    Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 8 kwietnia 2009 r. w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

    Jak co roku w naszej szkole odbył się apel wielkanocny. W przedstawieniu brali udział uczniowie klasy II b pod opieką p. Anny Olasik i p. Ilony Sapiei. Dzieci opowiadały o zwyczajach i tradycjach Świąt Wielkiej Nocy, śpiewały radosne i zabawne piosenki, recytowały wiersze. Wszystkim uczniom-aktorom gratulujemy wspaniałego występu.
    WESOŁYCH ŚWIĄT!


    W dniu 2 IV 2009 r. uczniowie klas szóstych przystąpili do sprawdzianu zewnętrznego. Refleksje uczniów i nauczycieli po zakończeniu testu zanotował dziennikarz Gazety Wyborczej pan Marcin Markowski - mogliśmy je przeczytać następnego dnia w gazecie.


    Uczennice klasy VIB Agnieszka Mencel i Karolina Walczak otrzymały nagrody w kategorii literatura w XXIX Wojewódzkim Konkursie "Mój list z widowni". Pracę literacką Karoliny opublikowano w biuletynie konkursowym.
    Uczennice przygotowała do konkursu nauczycielka języka polskiego Klaudia Karauda.

    We wtorek 31 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 "Reymontówka" przy ul. Spadkowej w Łodzi odbył się finał łódzki konkursu matematycznego dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych "Ja to potrafię". Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: "Koty" z klasy IIIA (Miłosz Baliński, Norbert Gorzkiewicz, Mateusz Kaźmierczak) pod opieką pani Jolanty Pietrzak oraz "Rysie" z klasy VA (Michał Bodura, Sebastian Czernik, Jakub Szczypiński) pod opieką pani Krystyny Lukas. Z ogromną radością przyjęliśmy werdykt jury konkursowego, gdyż obie drużyny zajęły w swoich kategoriach I miejsca. Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz wspaniałe puchary.



    W dniu 26 III 2009 r. uczniowie klas Va i Vb uczestniczyli w spotkaniu z koordynatorką wolontariatu w Stowarzyszeniu HOSPICJUM ŁODZKIE, panią Ewą Krawczyk. Nasi uczniowie obejrzeli film jednego ze studentów Politechniki Gdańskiej, który opowiadał o codziennym życiu Hospicjum, o troskach i nadziejach pacjentów w różnym wieku oraz o wolontariuszach niosących bezinteresowną pomoc podopiecznym tego hospicjum. Dzieci dowiedziały się na czym polega wolontariat, w jaki sposób można pomóc nieuleczalnie chorym. Po tych zajęciach w ramach działań wolontariackich uczniowie obu klas wykonali kartki wielkanocne dla pensjonariuszy Hospicjum Łódzkiego. Dzieci wyraziły chęć regularnego wspierania tego stowarzyszenia.


    Reprezentacja szkoły w składzie: Kinga Jasica z klasy VC oraz Anna Łeń z klasy IVA pod opieką pani Lidii Urbanek zajęła I miejsce w konkursie zorganizowanym w dniu 27 marca 2009 r. przez Szkołę Podstawową Nr 166 w Łodzi z okazjii Międzyszkolnego Święta Matematyki. Gratulujemy!!!

    W ramach całorocznej konkursozabawy dla przedszkolaków MALUCHY TO ZUCHY, przyszli uczniowie klas pierwszych wykonali różnymi technikami marzanny. Kukły można obejrzeć na zorganizowanej w naszej szkole wystawie pt. MARZANNA W PRACACH PRZEDSZKOLAKÓW I UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.


    Konrad Marat z klasy VIa został mistrzem Szkoły w piłce siatkowej w grze pojedynczej. W finale pokonał on Agnieszkę Andrzejczak z klasy VIc. W meczu o III miejsce Ola Tomczyk z kl. VIc pokonała Piotrka Sęczkowskiego z kl. VIb.




    W dniu 5 marca 2009 r. klasa IIIc pod kierunkiem wychowawczyni Marioli Łukomskiej zaprezentowała program z cyklu "Świat w kropelce". Uczniowie przygotowali małą inscenizację zatytułowaną "Wiersze dla dzieci sprzed lat stu". Dzieci recytowały stare polskie wiersze, śpiewały kołysanki oraz ilustrowały ruchem i gestem niektóre utwory.




    27 lutego 2009 r. odbył się ogólnołódzki konkurs wiedzy "Ele mele, umiem wiele". Naszą szkołę reprezentowali: Maria Dorenda kl. Ia, Jakub Świt kl. IIb, Klaudia Popławska kl. IIIa i Michał Wysocki kl. IIIa. Uczniowie, przygotowani przez p. Annę Olasik i p. Iwonę Dudkiewicz-Suprun, musieli rozwiązać wiele trudnych zadań, m.in. rozpoznawali tańce ludowe i stroje regionalne, musieli popisać się znajomością legend o miastach Polski, ale przede wszystkim brawa należą się za doskonałą współpracę w grupie.
    Po zaciętej walce nasza szkoła zajęła III miejsce. Uczniom gorąco GRATULUJEMY.




    W dniu 18.02.2009 r. w naszej szkole odbył się BAL KARNAWAŁOWY młodszej grupy wiekowej. "W krainie baśni" to temat przewodni tegorocznej zabawy. Dzieci były przebrane za baśniowe postacie. Stroje były oryginale, pomysłowe i kolorowe. Uczniowie brali udział w licznych konkursach m.in. "Najładniejszy i najciekawszy strój", "Taniec z balonami".
    Zabawa była wspaniała!
    (na zdjęciach kolejno: IIB, IC, IA, IB, IIA)



    Jak co roku, w naszej szkole, 12 lutego 2009 r. odbył się konkurs dla klas piątych pt. "W krainie mitów greckich". Konkurs ma już swoją tradycję od 1987 r.!
    W tym roku szkolnym o laur zwycięzcy walczyło 9 najlepszych znawców mitologii wyłonionych spośród uczniów trzech klas piątych. Zawodnicy musieli odpowiedzieć na zadane pytania, odgadnąć postać na podstawie opisu i ilustracji, opowiedzieć o powstaniu niektórych zwierząt i roślin, rozwiązać krzyżówkę.
    I miejsce zajął uczeń kl. 5 B Michał Sar, II miejsce uczennica 5 a Aleksandra Tałady, a III miejsce Jędrzej Leder z 5 A. Zwycięzcy otrzymali z rąk pani wicedyrektor Małgorzaty Zielińskiej-Granickiej dyplomy oraz nagrody książkowe. Tegoroczny konkurs przygotowała i przeprowadziła nauczycielka j. polskiego pani Danuta Radwańska.
    Wszystkim zawodnikom gratulujemy olbrzymiej wiedzy !




    DRZWI OTWARTE w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 111 w Łodzi
    10 lutego 2009 r.
    "Zimowa kraina"
    To był miły wtorek... W tym dniu, od godziny 17-tej czekała szkoła z otwartymi drzwiami dla każdego przyszłego ucznia i jego rodziców. Wszyscy mogli zwiedzić naszą szkołę oraz porozmawiać z nauczycielami. Zaproszeni goście obejrzeli inscenizację baśni hiszpańskiej pt. "Trzy goździki" w wykonaniu uczniów klasy Va. Pani dyrektor Małgorzata Tomaszewska opowiedziała o pracy naszej placówki, jej osiągnięciach oraz o specyfice nauki w klasach integracyjnych.

    Nauczyciele i uczniowie przygotowali dla najmłodszych liczne niespodzianki:
  • Przy wejściu każdy mały gość otrzymywał upominki wykonane przez uczniów klas nauczania zintegrowanego.
  • Nasi przyszli uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania w KĄCIKU ZAGADEK. Za odpowiedzi otrzymywali niespodzianki: plecaki, książki, smycze.
  • Goście obejrzeli wystawy: "Kukły, stroje i rekwizyty teatralne", "Pamiątki z historii naszej szkoły" oraz liczne wystawy prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły.
  • Dzieci mogły wykonać piękne prace plastyczne w kąciku ORIGAMI i kąciku malowania na folii.
  • Zwiedzili 4 pracownie informatyczne, gdzie nauczyciele przygotowali przegląd komputerowych programów dydaktycznych.
  • Mogli obejrzeć film w pracowni multimedialnej wyposażonej w nowoczesny sprzęt audiowizualny.
  • W pracowni przyrodniczej podziwiali wystawę "Kosmos" oraz mogli dowiedzieć się, jak działa mikroskop sprzężony z telewizorem.

    Mamy nadzieję, że nasza szkoła spodobała się wszystkim odwiedzającym i we wrześniu będziemy mogli nazywać ich NASZYMI UCZNIAMI.






    Kolorowa szkoła po feriach!
    Po dwutygodniowej przerwie zimowej uczniów przywitała odświeżona, kolorowa szkoła. Pomalowany i ozdobiony został korytarz na I piętrze, stołówka, gabinet pedagoga szkolnego, wymieniono drzwi w pracowni 7, 8 oraz do gabinetu pedagoga. Zamontowano nowe oświetlenie w stołówce szkolnej - na nowocześniejsze, przyjazne oczom.
    Rodzice uczniów klasy I B oraz II B odświeżyli pracownię nr 12 - pomalowali ściany, zakupili nowe zasłony i firanki.
    Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania wszystkim tym rodzicom, którzy wsparli finansowo szkołę, dokonując wpłaty na Radę Rodziców. Między innymi z tych funduszy szkoła mogła zostać odświeżona i w części wyremontowana. Na pewno przyjemniej jest teraz w niej wszystkim uczniom!

    NAJLEPSI UCZNIOWIE W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

    Wyniki klas IV-VI wg średnich wszystkich ocen:

    POZ.KLASAWYCHOWAWCAŚR. OCEN
    1.V AAneta Gąsiorek4,30
    2.IVAElżbieta Grasz4,19
    3.VIADanuta Radwańska4,04
    4.IVBHanna Woźniak3,75
    5.VIBKlaudia Karauda3,73
    6.-7. VBAnna Gendek3,70
    6.-7.IVCEwa Bombińska3,70
    8.VICArtur Stępiński3,37
    9.VCLidia Urbanek3,24

    Wyróżniający się uczniowie klas I-III

    KLASAUCZNIOWIE
    IAW. Bysiec, M. Dorenda, M. Grabar, S. Iskra, M. Jesionowski, M. Karpiński, K. Morawska, J. Sturlis, O. Śmiechowicz, T. Nowakowski, E. SItek
    IBM. Dobrosz, A. Klem, U. Politowska, P. Filipowski, D. Życki, K. Tracz, D. Kuliś
    ICW. Demontowicz, M. Szura, A. Wesołowska, Sz. Gajda, N. Kaczalska, A. Szcześniewska
    IIAP. Warski, N. Manka, I. Korput, M. Galanciak, K. Podlaski
    IIBW. Firgan, M. Ryczkowski, P. Gawrysiak, M. Pędzik, J. Świt, M. Wójcik
    IICA. Wrzochal, K. Kowalczyk, D. Gierczak, P. Błaszczyk
    IIIAK. Popławska, D. Skrzyszewska, J. Ritter, M. Baliński, M. Wysocki
    IIIBK. Szcześniewski, D. Suskiewicz
    IIICN. Sypek, P. Ziarkiewicz, K. Dobrosz, P. Czerwiński, B. Szczepaniak
    Najlepsi uczniowie w klasach IV-VI:
    POZ.IMIĘ I NAZWISKOKL.ŚR. OCEN
    1.Anna ŁeńIVA5,62
    2.Ola Tałady
    Ola Tomaszewska
    VA
    VA
    5,55
    3.Olek MasłochaVIA5,50
    4.Michał PazurekVIA5,40
    5.Jędrzej Leder
    Michał Bodura
    VA
    VA
    5,27
    6.Weronika GrabarIVA5,12
    7.Kasia Szewczyk
    Kalina Pietrzak
    Beata Frątczak
    VB
    VIA
    VIB
    5,10
    8.Ola Durnaś
    Basia Masłocha
    Szymon Najgebauer
    Paweł Ryczkowski
    DominikaSzmechtyk
    Mateusz Zaborowski
    Kinga Jasica
    IVAIVA
    IVA
    IVA
    IVA
    IVC
    VC
    5,0
    9.Artur SobockiVIC4,89
    10.Beata Saar
    Klaudia Pyrzyńska
    IVB
    IVB
    4,87
    11.Karolina Stawiana
    Karolina Walczak
    VC
    VIB
    4,80
    12.Kamila WesołaVIC4,78
    13.Kasia Kubiak
    Agnieszka Frątczak
    Asia Zamłyńska
    IVB
    IVB
    IVB
    4,75



    W dniach 13, 16 i 20 stycznia 2009 roku w Szkole Podstawowej nr 70 rozegrane zostały Mistrzostwa Dzielnicy w Piłce Siatkowej dziewcząt organizowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy. Wzięło w nich udział 6 szkół podstawowych.
    Wyniki meczów:
  • SP111-SP173 2:0
  • SP111-SP175 2:0
  • Sp111-SP23 2:0
  • SP111-SP14 0:2
  • SP111-SP70 2:0
    Nasza szkoła zajęła drugie miejsce zdobywając wicemistrzostwo dzielnicy i awansowała do półfinału Mistrzostw Łodzi.

    Szkołę reprezentowały:
  • Aleksandra Tomczyk VIc(kapitan)
  • Agnieszka Anrzejczak VIc
  • Kamila Tracz VIc
  • Aleksandra Tietz VIa
  • Joanna Ciesielska VIa
  • Klaudia Kaczmarek VIb
  • Małgorzata Piaskowska Vb
  • Kinga Jasica Vc
  • Marcela Kowalczyk Vc
  • Natalia Szustak IVc



  • W grudniu uczniowie przygotowali na konkurs "Zabawka ze skrawka" własnoręcznie wykonane zabawki z kawałków materiałów, skarpetek i innych dostępnych w domach rzeczy. Zabawki zostały przekazane chorym dzieciom przebywającym w święta w Szpitalu Dziecięcym im. J. Korczaka. Przyniosły wiele radości małym dzieciom. Dnia 23 stycznia nagrody za swoje zabawki otrzymali uczniowie klasy IVa Anna Łeń i Arkadiusz Gostyński.




    Nasza szkoła jest jedną z 750 szkół z całej Polski, które odpowiedziały na apel organizacji UNICEF:

    "Kongo jest miejscem najbardziej tragicznej klęski humanitarnej ostatnich dziesięcioleci. Każdego roku umiera tam ponad pół miliona dzieci - co minutę jedno dziecko! Teraz może być jeszcze gorzej. Nie dopuśćmy do tego! Pomóż już dziś!"

    Aktywnie włączyliśmy się w zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na pomoc naszym rówieśnikom w Kongo. Jedyne 0,50 zł kosztuje szczepionka przeciwko odrze dla jednego dziecka, a 0,82 zł - specjalnie przygotowany pożywny baton PLUMPY NUT. W ramach akcji zapoznaliśmy się z materiałami dotyczącymi sytuacji dzieci w tym afrykańskim państwie, rozmawiamy o tym na lekcjach i zbieramy pieniądze na ratunek dzieciakom.
    Zachęcamy wszystkich - przyłączcie się do nas!!!





    Wizyta w Domu Małego Dziecka
    Dnia 9 stycznia klasa Va wraz z wychowawczynią p. A. Gąsiorek odwiedziła Dom Małego Dziecka przy ul. Lnianej w Łodzi. Uczniowie przygotowali występ - Jasełka (z wizytą klasa wybierała się w grudniu przed świętami, ale w placówce trwał remont, dlatego trzeba było zmienić plany) oraz zajęcia dla maluchów. Była również dodatkowa atrakcja - spotkanie z Mikołajem i rozdanie prezentów. Dzieci, początkowo nieśmiałe, z chęcią włączyły się we wspólne zabawy z uczniami. Trudno było się rozstać, dlatego już planujemy kolejną wizytę!




    W szkole przed świętami klasy wystawiały Jasełka, a wieczorem w pracowniach miały miejsce Wigilie klasowe - spotkania dzieci z rodzicami i nauczycielami.



    19XII Jasełka dla klas IV-VI przygotowały z uczniami panie katechetki: M. Psionka i A. Jacoń:




    Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole pojawiły się piękne dekoracje oraz zorganizowano kiermasz. Nad dekoracją czuwała jak zwykle nauczycielka plastyki p. Danuta Sobolewska, a wystawione na kiermaszu przedmioty to wytwory pracy dzieci ze świetlicy szkolnej.




    Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń świetlicy przygotowali prace do V edycji Ogólnołódzkiego Konkursu Plastycznego "Kartka Bożonarodzeniowa" organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 29 w Łodzi. Dwie prace zostały nagrodzone. W kategorii klas I-III Weronika Barańska z kl Ic zajęła I miejsce. W kategorii klas IV-VI Arkadiusz Gostyński z kl IVa zajął III miejsce. GRATULUJEMY!




    W świetlicy bawisz się, uczysz i przygotowujesz prace na konkursy plastyczne!!!

    Dzieci ze świetlicy brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Portrety drzew" zorganizowanym przez świetlicę SP 166. Z 200 nadesłanych prac jury nagrodziło dwie z naszej szkoły. Nikola Jabłońska z kl I b wykonała pracę pod kierunkiem nauczycielki świetlicy, pani Jolanty Kocińskiej i zajęła III miejsce. Aleksandra Klem wykonała pracę pod kierunkiem nauczycielki świetlicy, pani Katarzyny Gostyńskiej i dostała wyróżnienie. Dziewczynki dostały dyplomy i nagrody książkowe.
    Gratulujemy!!!



    11 XII 2008 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs "Jak obchodzimy Święta Bożego Narodzenia w krajach Unii Europejskiej" zorganizowany przez panie: Katarzynę Gostyńską i Katarzynę Macutkiewicz. W konkursie wzięły udział cztery szkoły: SP 1, SP 45, SP 111 oraz SP 170. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kaja Śmiechowicz kl I a, Patryk Gawrysiak kl II b, Krzysztof Szcześniewski kl III c i Łukasz Nowacki kl IV c.




    10 XII w naszej szkole odbył się finał I Szkolnego Konkursu "ZNAM SWOJE PRAWA I OBOWIĄZKI" zorganizowany przez panie: Elżbietę Grasz i Anetę Gąsiorek. Pierwszy etap konkursu miał miejsce 20 XI - w Dniu Ochrony Praw Dziecka. Do II etapu przeszły trzyosobowe drużyny z klas IV-VI. W ten sposób w finale spotkały się następujące teamy:
  • Klasa IVa: ANNA ŁEŃ, IGOR JEROMIN, DOMINIKA SZMECHTYK
  • Klasa IVb: MALWINA MARONOWSKA, KATARZYNA KUBIAK, JAROSŁAW KONIK
  • Klasa IVc: PATRYCJA BURSIAK, WIKTORIA DĘBEK, MICHALINA PAŁCZYŃSKA
  • Klasa Va: ALEKSANDRA TAŁADY, WERONIKA MIAZEK, JĘDRZEJ LEDER
  • Klasa Vb: DOMINIK FIRGAN, MICHAŁ SAR, EMILIA RACZKOWSKA (w zastępstwie ADRIAN PIASNY)
  • Klasa Vc: ESTERA BŁASZCZYK, KINGA JASICA, MARCELA KOWALCZYK
  • Klasa VIa: ALEKSANDER MASŁOCHA, KAMILA CZEKAN, ANGELIKA TEPEREK
  • Klasa VIb: ALEKSANDRA POLITOWSKA (w zastępstwie PAMELA STĘPIEŃ), GRZEGORZ KRASZKIEWICZ (w zastępstwie PIOTR SĘCZKOWSKI), PAULA WITCZAK
  • Klasa VIc: KLAUDIA PAKOWSKA, EDYTA WOJTCZYK, ARTUR SOBOCKI.
    Tematyka, zakres materiału i pytania nie należały do łatwych - uczniowie (przygotowując się do konkursu) zgłębiali wiedzę na temat statutu naszej szkoły, Konwencji o Prawach Dziecka, Ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka. Jednak dzieci były dobrze przygotowane i poradziły sobie ze wszystkimi konkurencjami. Jury w składzie: p. Małgorzata Tomaszewska (dyrektor szkoły), p. Renata Leder (pedagog), p. Lidia Urbanek (nauczyciel matematyki, szkolny rzecznik praw ucznia), było pod dużym wrażeniem słuchając wypowiedzi naszych uczniów. Ogromne gratulacje, szczególnie dla zwycięzców, którymi okazały się drużyny z klas: IVa, Vc, VIa.




    27 listopada w naszej szkole miały miejsce andrzejki. W godzinach 16.30-17.30 bawiły się klasy partnerskie (młodsze ze starszymi), a w godzinach 17.30-18.30 trwała dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VI. Teraz czekamy na sprawdzenie przepowiedni i wróżb.




    Piątek 21 listopada to w naszej szkole już po raz kolejny Dzień Życzliwości. Więcej - w zakładce Samorząd Uczniowski.
    Występ w Domu Dziennego Pobytu

    18 listopada uczniowie Teatrzyku 111 wraz z p. K. Karaudą i R. Bilecką gościli w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Narutowicza 37 z programem słowno-muzycznym pt. "Wolności nadszedł czas". Przedstawienie swoją tematyką nawiązywało do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
    Głównymi wykonawcami byli uczniowie klas: VA (Aleksandra Tałady, Aleksandra Tomaszewska), VIB (Pamela Stępień, Karolina Walczak, Beata Frątczak, Adrian Kamiński) i VIC (Kamila Wesoła i Edyta Wojtczyk). Piosenki patriotyczne śpiewali wraz z młodymi aktorami członkowie chóru szkolnego.
    Przedstawienie spotkało się z entuzjastycznym odbiorem. Wielu podopiecznych DDP to ludzie starsi, często pamiętający wojnę i czas niewoli - tym bardziej nie kryli oni wzruszenia, a nawet łez. Ciepła atmosfera i możliwość rozmowy z widzami przy skromnym poczęstunku sprawiły, że dla uczniów były to niezapomniane chwile.



    Spotkanie z więźniem Radogoszcza

    W dniu 18 listopada 2008 r. uczniowie klas IIIa, Va oraz VIa wraz z wychowawczyniami spotkali się na terenie Muzeum Radogoszcz z jego byłym więźniem - Panem Donatem Doliwą. Wszyscy z zapartym tchem słuchaliśmy osobistej historii pana Donata z czasów II wojny światowej oraz opowieści o bestialstwie Niemców na terenie obozu. Następnie zwiedzaliśmy sale wystawowe, po których oprowadzał nas pan Doliwa. W drodze powrotnej udaliśmy się na pobliski cmentarz, gdzie zapaliliśmy znicze na symbolicznym grobie ofiar obozu i zmówiliśmy modlitwę. Ta niecodzienna lekcja historii na długo pozostanie w naszej pamięci.




    18 listopada 2008 r. klasa III B przygotowała prezentację z cyklu "Świat w kropelce". Tematem, który uczniowie postanowili przybliżyć swoim kolegom, były "Grzyby". Uczestnikom spotkania zostały podane wiadomości o tych organizmach, ich liczebności, miejscach występowania, najpopularniejszych gatunkach wystepujących w polskich lasach. Dzieci zaprezentowały kilka piosenek i wierszy, m. in Marii Kownackiej, dotyczących grzybobrania. Przedstawiona została inscenizacja wiersza Jana Brzechwy pt. "Grzyby". Nie zabrakło także śmiesznych fraszek Włodzimierza Ścisłowskiego. Uczniowie każdej z zaproszonych klas musieli rozwiązać przygotowane dla nich zagadki; na zwycięzców czekały słodkie upominki. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali przepis kulinarny na wykonanie smacznych "kotlecików grzybowych po karpacku". Całość prezentacji uatrakcyjniła wystawa grzybów wykonanych z masy solnej przez uczniów klasy III B.




    Koło przyrodnicze z opiekunką p. Anną Gendek bierze udział w cyklicznych sobotnich spotkaniach z ornitologiem. Mimo jesiennych chłodów i słotnej pogody bierzemy lornetki i atlasy ptaków i ruszamy po nową wiedzę. Szukamy w łódzkich parkach ptaków, które zdecydowały się żyć w wielkim mieście. W październiku byliśmy w Łagiewnikach. W listopadzie obserwowaliśmy ptaki w parkach Źródliska I i 3-go Maja. W grudniu wybierzemy się w okolice ogrodu botanicznego.




    Nasza szkoła w ubiegłym roku szkolnym wzięła udział w akcji Tesco dla szkół. Polegała ona na tym, że klienci otrzymywali punkty za zakupy w Tesco, a następnie przekazywali te punkty swojej ulubionej szkole - czyli np. naszej. Każda wydana złotówka w okresie od 15 lutego do 14 maja to był jeden punkt dla naszej szkoły. Uzbieraliśmy tyle punktów, że mogliśmy z katalogu nagród wybrać:
  • cyfrowy aparat fotograficzny
  • klawiaturę komputerową z myszką optyczną
  • 5 ryz papieru ksero
    DZIĘKUJEMY WSZYTKIM, KTÓRZY WSKAZALI PRZY ZAKUPACH NASZĄ SZKOŁĘ.
    OTO PIERWSZE ZDJĘCIE ZROBIONE NOWYM APARATEM - PANI DYREKTOR Z PREZENTAMI OD TESCO DLA SZKOŁY


  • UROCZYSTE OBCHODY 90 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

    7 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie Koła Teatralnego, którego opiekunem jest pani Klaudia Karauda, przygotowali oryginalny montaż poetycko-prozatorski z elementami gry scenicznej, który został przedstawiony wszystkim uczniom klas IV, V i VI oraz nauczycielom.Imprezę zaszczyciła swoją obecnością Pani Jadwiga Czech - emerytowana nauczycielka języka polskiego naszej szkoły.
    Uczniowie klasy IIIA pod kierunkiem pań Marianny Łomży i Jolanty Pietrzak przygotowali równie ciekawy i nastrojowy program artystyczny. Z wielkim zaciekawieniem obejrzeli go uczniowie klas I, II i III.
    Oprawę muzyczną do pierwszego program jak i drugiego programu artystycznego przygotowała z uczniami pani Renata Bilecka - nauczycielka muzyki.
    W programie przygotowanym przez uczniów Koła Teatralnego zaprezentował swój talent uczeń klasy V A Norbert Wilicki (przygotowany przez panią Bilecką do Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej zajął w nim II miejsce).



    V KONFERENCJA: KSZTAŁCENIE INTEGRACYJNE W ŁODZI

    Dnia 5 listopada odbyła się w naszej szkole Konferencja z cyklu: Kształcenie integracyjne w Łodzi. Współorganizatorem konferencji był Wydział Edukacji UMŁ oraz Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi. Konferencja skierowana była do dyrektorów i nauczycieli wspierających szkół podstawowych integracyjnych i przedszkoli integracyjnych. Podstawowym celem tegorocznego spotkania było omówienie i prezentacja na warsztatach metod aktywizujšcych z grupą zróżnicowaną, które przyczyniają się do efektywniejszego nauczania i integrowania dzieci. Konferencję zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Kuratorium Oświaty - Pani dyrektor Wydziału Opieki i Wychowania Irena Przybyłek oraz Wydziału Edukacji - Pani Małgorzata Świecka, inspektor szkół podstawowych i gimnazjów dzielnicy Śródmieście. Uczestnicy Konferencji wysłuchali trzech wykładów:
  • "Aktywne radzenie sobie nauczycieli w sytuacjach trudnych wychowawczo" dr Jacka Pyżalskiego, prorektora WSP w Łodzi
  • "Aktywizowanie i doświadczanie jako warunek skutecznego uczenia matematyki" mgr Joanny Wójcickiej, pracownika Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Łodzi
  • "Stymulacja rozwoju dziecka poprzez pedagogikę przez ruch" mgr Anny Sowińskiej.
    Uczestniczyli w trzech warsztatach:
  • "Wykorzystanie systemu Edukacja przez ruch w pracy z grupą zróżnicowaną" mgr Anny Wojewody, nauczyciela SP nr 111
  • "Gry i zabawy rozwijające umiejętności matematyczne dzieci" mgr Joanny Wójcickiej
  • "Ruch i zabawa to super sprawa - wykorzystanie metod KLANZY" mgr Bogumiły Cichacz, trenera KLANZY, dyrektora SP nr 70.




    30 października odbyły się Otrzęsiny klas IV. Uczniowie poprzez udział w różnych konkurencjach dowiedli, że zasługują na wejście do grona uczniów klas starszych naszej szkoły. Otrzęsiny miały miejsce podczas zabawy Halloween. Przed uczniami klas czwartych stanęły nie lada zadania. Najpierw czwartoklasiści musieli wypić sok z cytryny, a po wypiciu kwaśnego trunku - uśmiechnąć się. Niektórzy mieli kwaśne miny! Następna próba sił wymagała sprawności fizycznej. Uczniowie musieli w pozycji "krzesełko przy ścianie" wytrzymać 30 sekund. Na koniec pozostało "najobrzydliwsze" zadanie - pocałowanie dżdżownicy (łac.Lumbricus)! Nie wszystkim udało się złożyć pocałunek na ustach tego bezkręgowca, ale byli również tacy, którzy chcieli go zjeść! (Do wiadomości ekologów: zwierzątko spokojnie wróciło do ziemi).
    Uczniowie byli w doskonałych humorach, bardzo chętnie i odważnie uczestniczyli w konkursach bawiąc się "na całego". Otrzęsiny zakończyły się wspólną dyskoteką.



    W dniu 30 października w naszej szkole odbyla się pierwsza prezentacja z cyklu "Prezentacje klas I-III - Świat w kropelce".
    Prezentację pt. "Grecja to wielka przygoda" przygotowali uczniowie kl. II B pod kierunkiem p. Anny Olasik i p. Ilony Sapiei, a obejrzeli ją uczniowie klas młodszych. Pokaz odbył sie w naszej nowej pracowni multimedialnej z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego.



    Dnia 15 października, jak co roku, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program muzyczno-poetycki z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Klubie Nauczyciela. Wszyscy zgromadzeni byli bardzo wzruszeni występem. Na szczególne pochwały i oklaski zasłużył swoim śpiewem Norbert Wilicki z kl. 5a, który pięknie wykonał (solo) aż dwie piosenki.
    Po występie dzieci otrzymały słodkie prezenty i zaroszenie do Klubu na Wigilię. Zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcia. Program przygotowały panie: Danuta Radwańska i Renata Bilecka z uczniami z klas 5a i 6a.



    Dnia 14 października w naszej szkole był uroczyście obchodzony Dzień Edukacji Narodowej. Klasy IV A, B i C pod kierunkiem Pani Elżbiety Grasz oraz Pani Renaty Bileckiej przygotowały rozśpiewany i pełen humoru program artystyczny, który obejrzała cała społeczność uczniowska, nauczyciele oraz zaproszeni goście.



    Następnie uczniowie udali się do swoich klas z wychowawcami na uroczyste lekcje wychowawcze. Ten dzień był wolny od zajęć dydaktycznych.
    Nauczyciele oraz pracownicy szkoły spotkali się na słodkim poczęstunku w jadalni szkolnej, w której zostały wręczone Nagrody Dyrektora. Oto pracownicy SP nr 111, którzy z rąk Pani dyrektor Małgorzaty Tomaszewskiej otrzymali nagrodę dyrektora za swoją wyróżniającą się pracę w roku szkolnym 2007/2008: