Europejski Dzień Języków ustanowiono by propagować potrzebę uczenia się języków obcych, a tym samym idee tolerancji i zrozumienia. W tym roku Europejski Dzień Języków w naszej szkole odbył się pod hasłem projektu COMENIUS. Od września rozpoczęliśmy współpracę z Węgrami, Włochami i Anglią dlatego klasy przygotowały stoiska i pokazy o różnej tematyce związanej z krajami partnerskimi. Można było zobaczyć wybuch Wezuwiusza i spróbować węgierskiej, ostrej papryczki. Uczniowie uczyli się podstawowych zwrotów w językach naszych partnerów i słuchali hymnów tych krajów.

European Day of Languages was established to propagate the need of learning foreign languages, tolerance and understanding. This year European Day of Languages in our school was under the banner of Comenius project. From September we started the international cooperation with partner schools from Italy, Hungary and England. That is why the classes prepared stands and shows conected with our partner countries. One could see eruption of Vesuvio and taste a very spicy, Hungarian pepper. The students learned basic expessions and phrases in our partners' languages and they had an opportunity to listen these countries' anthems.