"Cała Polska czyta dzieciom"
koordynator projektu - p. Agata Leder-Hejduk

Zapraszamy również na stronę
Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego dla klas I-III i IV-VI

Sprawozdanie z działań w ramach akcji „Czytająca szkoła”
w roku szkolnym 2020/2021

(pobierz plik.doc)

"Cała Szkoła Czyta Dzieciom"

(pobierz plik.doc) 6 marca 2020 r w ramach akcji "Cała szkoła czyta dzieciom" nauczyciele czytali uczniom fragmenty z książek opisujących życiorysy sławnych polek :
Kl. I-III fragment z książki Małgorzaty Sobieszczak-Marciniak pt.: Maria Skłodowska-Curie”.
Kl. IV-VIII fragment z książki Joanny Kulmowej, Wisławy Szymborskiej pt.: "Tak wygląda prawdziwa poetka:

"Cała Szkoła Czyta Dzieciom"

13 grudnia 2019 r w ramach akcji "Cała szkoła czyta dzieciom" nauczyciele czytali uczniom fragmenty z książek :
Kl. I-III fragment z książki Anny Czerwińskiej-Rydel pt.: Moje prawa ważna sprawa”.
Kl. IV-VIII fragment z książki Joanny Jagiełło pt.: "Tiramisu z truskawkami”

Następne czytanie już za miesiąc !

Rozpoczęliśmy akcję "Cała Szkoła Czyta Dzieciom"

25 października 2019r w naszej szkole rozpoczęliśmy akcję ,,Cała Szkoła Czyta Dzieciom".
Koordynatorzy akcji skierowali prośbę do wszystkich nauczycieli, aby tego dnia przeczytali uczniom
fragment z książki Petry Reynolds pt.: ,,Kropka nad i...." i Jack Canfield pt.:,,Balsam dla Duszy nastolatka. ",
W ten sposób włączyliśmy się w trwający w szkole Tydzień Dysleksji, którego tematem był talent.

Następne czytanie już za miesiąc !!!

Zaczytane przerwy w szkolnej bibliotece

Od 25  października 2019 r ruszyła akcja „Zaczytanych przerw” w szkolnej bibliotece.
Zapraszamy wszystkich uczniów lubiących słuchać głośnego czytania na 20 - minutowy relaks między
lekcjami od 11.40 – 12.00, czyli na pierwszej długiej przerwie od poniedziałku do piątku.

Przygodę z książką na przerwie rozpoczynamy od czytania książki Ewy Nowak pt.:,,Pajączek na rowerze".