Drzwi otwarte w naszej szkole - 28 stycznia 2008 r.

Tegoroczne Drzwi otwarte w naszej szkole
miały bardzo bogaty program.
Goście - dzieci wraz ze swoimi rodzicami -
przychodzili do szkoły już od godziny 17.
Każde dziecko otrzymało od nas na przywitaniu papierową kukiełkę - misia, a jego rodzice - folder naszej szkoły i kalendarzyk.

Uroczyste przywitanie gości przez panią dyrektor Małgorzatę Tomaszewską nastąpiło w sali gimnastycznej. Następnie dzieci z klasy II B wraz ze starszymi kolegami i koleżankami zaprezentowały przedstawienie pt. "O kotach, które ludzi wzbogaciły". Po przedstawieniu dziewczęta z klasy VI B zaprezentowały swój oryginalny układ taneczny, który wprawił wszystkich w dobry nastrój. Oklaskom nie było końca.

Po części artystycznej nastąpiła prezentacja multimedialna, którą przygotowała pani dyrektor. Prezentacja zawierała informacje z życia szkoły, osiągnięcia uczniowskie i wiele zdjęć z imprez szkolnych.
Następnie zabrała głos pani Iwona Dudkiewicz - nauczycielka, która w przyszłym roku będzie wychowawczynią klasy I - integracyjnej. Jej prezentacja multimedialna opowiadała o specyfice pracy w takiej klasie.
Pani Krystyna Lukas - nauczycielka matematyki i informatyki - pokazała rodzicom, w jaki sposób ich dzieci mogą bezpiecznie korzystać z Internetu, ucząc się i bawiąc.

Druga część imprezy polegała na zwiedzaniu szkoły i poznawaniu jej zaplecza dydaktycznego. Nasi mali goście - przyszli uczniowie mogli:
  • bawić się z harcerzami,
  • brać udział w różnych konkursach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów,
  • poczęstować się ciastkami, lizakami i cukierkami,

• brać udział w zabawie w "Kąciku zagadek", za co otrzymywali nagrody: książeczki i puzzle,
  • uczyć się w kąciku origami niezwykłej sztuki składania papieru
  • oglądać prace plastyczne uczniów,

• kolorować malowanki,
  • obejrzeć film w kinie szkolnym,
  • obejrzeć wystawę kukieł teatralnych wykonanych przez uczniów,

• grać na komputerach w gry edukacyjne,
  • zwiedzić wystawę o Unii Europejskiej

Rodzice najchętniej zwiedzali wystawy: "Książka wczoraj i dzisiaj", która prezentowała książki z dzieciństwa naszych nauczycieli i książki współczesne - naszych uczniów.

Druga wystawa nosiła tytuł: "Hobby naszych uczniów i nauczycieli". Również była niezwykle bogata i ciekawa.

Cieszymy się, że impreza bardzo nam się udała - świadczyły o tym uśmiechy na twarzach zwiedzających, ogromne zainteresowanie zapisami na listę przyszłych uczniów w sekretariacie szkoły, długie rozmowy z nauczycielami i panią dyrektor oraz słowa uznania i sympatii wygłaszane przy pożegnaniu. Na następną taką huczną imprezę zapraszamy za rok. Postaramy się przygotować moc innych, równie wspaniałych atrakcji!!!