Drzwi otwarte 2011

14 lutego w godzinach 17 – 19  odbyła się w naszej szkole coroczna akcja „Drzwi Otwarte”, w której udział wzięło wielu zainteresowanych rodziców wraz ze swoimi pociechami. Przybyli licznie goście, przestępując progi naszej placówki, znaleźli się mimo zimowej aury za oknami w ciepłej i kolorowej dżungli. Ich oczom ukazała się bogata
w barwy i dźwięki egzotyczna fauna i flora lasu równikowego, wykonana rękami naszych uczniów.

Na przybyłe dzieci czekała miła niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku, szkolnej tarczy oraz papierowej, ręcznie wykonanej pamiątki. Rodzice przyszłych uczniów otrzymali foldery z najważniejszymi informacjami z życia szkoły.

Na sali gimnastycznej wszystkich zgromadzonych uroczyście powitała pani dyrektor Małgorzata Tomaszewska. Goście, oglądając prezentację multimedialną, zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły oraz specyfiką klas integracyjnych. Następnie obejrzeli przepiękny spektakl na motywach baśni H. CH. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu  Szkolnego Teatrzyku Kukiełkowego pod kierunkiem pani Klaudii Mamińskiej – Karaudy.

Po zakończeniu oficjalnej części imprezy rodzice wraz z dziećmi rozpoczęli wędrówkę szlakiem szkolnych korytarzy
i pracowni, podczas której mogli:

• nauczyć się składać papier techniką origami oraz malować na szkle tropikalne motywy;
  • wykonać sobie egzotyczny makijaż twarzy;
  • zakupić wydanie specjalne gazetki szkolnej „Luz Blues” redagowanej przez uczniów naszej szkoły;
  • obejrzeć wystawy tematyczne w pracowniach albo film pt. „Tarzan” w szkolnej sali multimedialnej;
  • porozwiązywać łamigłówki w „Kąciku zagadek”;
  • pogimnastykować się, przemierzając bezpieczny tor przeszkód.

Ciepło płynące ze szkolnej, amazońskiej dżungli oraz  Dnia Walentynek sprawiły, że tak gospodarzom, czyli Dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom SP 111, jak i przybyłym licznie miłym gościom udzieliła się wyjątkowa atmosfera życzliwości i serdeczności.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i okazane zainteresowanie.

Do zobaczenia we wrześniu!