POWRÓT

Nasza szkoła jest jedną z 750 szkół z całej Polski, które odpowiedziały na apel organizacji UNICEF:

"Kongo jest miejscem najbardziej tragicznej klęski humanitarnej ostatnich dziesięcioleci. Każdego roku umiera tam ponad pół miliona dzieci - co minutę jedno dziecko! Teraz może być jeszcze gorzej. Nie dopuśćmy do tego! Pomóż już dziś!"

Aktywnie włączyliśmy się w zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na pomoc naszym rówieśnikom w Kongo. Jedyne 0,50 zł kosztuje szczepionka przeciwko odrze dla jednego dziecka, a 0,82 zł - specjalnie przygotowany pożywny baton PLUMPY NUT. W ramach akcji zapoznaliśmy się z materiałami dotyczącymi sytuacji dzieci w tym afrykańskim państwie, rozmawiamy o tym na lekcjach i zbieramy pieniądze na ratunek dzieciakom.
Zachęcamy wszystkich - przyłączcie się do nas!!!




Wizyta w Domu Małego Dziecka
Dnia 9 stycznia klasa Va wraz z wychowawczynią p. A. Gąsiorek odwiedziła Dom Małego Dziecka przy ul. Lnianej w Łodzi. Uczniowie przygotowali występ - Jasełka (z wizytą klasa wybierała się w grudniu przed świętami, ale w placówce trwał remont, dlatego trzeba było zmienić plany) oraz zajęcia dla maluchów. Była również dodatkowa atrakcja - spotkanie z Mikołajem i rozdanie prezentów. Dzieci, początkowo nieśmiałe, z chęcią włączyły się we wspólne zabawy z uczniami. Trudno było się rozstać, dlatego już planujemy kolejną wizytę!




W szkole przed świętami klasy wystawiały Jasełka, a wieczorem w pracowniach miały miejsce Wigilie klasowe - spotkania dzieci z rodzicami i nauczycielami.



19XII Jasełka dla klas IV-VI przygotowały z uczniami panie katechetki: M. Psionka i A. Jacoń:




Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole pojawiły się piękne dekoracje oraz zorganizowano kiermasz. Nad dekoracją czuwała jak zwykle nauczycielka plastyki p. Danuta Sobolewska, a wystawione na kiermaszu przedmioty to wytwory pracy dzieci ze świetlicy szkolnej.




Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń świetlicy przygotowali prace do V edycji Ogólnołódzkiego Konkursu Plastycznego "Kartka Bożonarodzeniowa" organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 29 w Łodzi. Dwie prace zostały nagrodzone. W kategorii klas I-III Weronika Barańska z kl Ic zajęła I miejsce. W kategorii klas IV-VI Arkadiusz Gostyński z kl IVa zajął III miejsce. GRATULUJEMY!




Wszystkim Gościom, Sympatykom,
Uczniom oraz ich Rodzinom
składamy najserdeczniejsze świąteczne życzenia:
zdrowia, spokoju i radości
przy blasku wigilijnej świecy,
wśród zapachu świerkowych gałązek.


Dyrekcja, rada pedagogiczna oraz pracownicy szkoły



W świetlicy bawisz się, uczysz i przygotowujesz prace na konkursy plastyczne!!!

Dzieci ze świetlicy brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Portrety drzew" zorganizowanym przez świetlicę SP 166. Z 200 nadesłanych prac jury nagrodziło dwie z naszej szkoły. Nikola Jabłońska z kl I b wykonała pracę pod kierunkiem nauczycielki świetlicy, pani Jolanty Kocińskiej i zajęła III miejsce. Aleksandra Klem wykonała pracę pod kierunkiem nauczycielki świetlicy, pani Katarzyny Gostyńskiej i dostała wyróżnienie. Dziewczynki dostały dyplomy i nagrody książkowe.
Gratulujemy!!!



11 XII 2008 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs "Jak obchodzimy Święta Bożego Narodzenia w krajach Unii Europejskiej" zorganizowany przez panie: Katarzynę Gostyńską i Katarzynę Macutkiewicz. W konkursie wzięły udział cztery szkoły: SP 1, SP 45, SP 111 oraz SP 170. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kaja Śmiechowicz kl I a, Patryk Gawrysiak kl II b, Krzysztof Szcześniewski kl III c i Łukasz Nowacki kl IV c.




10 XII w naszej szkole odbył się finał I Szkolnego Konkursu "ZNAM SWOJE PRAWA I OBOWIĄZKI" zorganizowany przez panie: Elżbietę Grasz i Anetę Gąsiorek. Pierwszy etap konkursu miał miejsce 20 XI - w Dniu Ochrony Praw Dziecka. Do II etapu przeszły trzyosobowe drużyny z klas IV-VI. W ten sposób w finale spotkały się następujące teamy:
  • Klasa IVa: ANNA ŁEŃ, IGOR JEROMIN, DOMINIKA SZMECHTYK
  • Klasa IVb: MALWINA MARONOWSKA, KATARZYNA KUBIAK, JAROSŁAW KONIK
  • Klasa IVc: PATRYCJA BURSIAK, WIKTORIA DĘBEK, MICHALINA PAŁCZYŃSKA
  • Klasa Va: ALEKSANDRA TAŁADY, WERONIKA MIAZEK, JĘDRZEJ LEDER
  • Klasa Vb: DOMINIK FIRGAN, MICHAŁ SAR, EMILIA RACZKOWSKA (w zastępstwie ADRIAN PIASNY)
  • Klasa Vc: ESTERA BŁASZCZYK, KINGA JASICA, MARCELA KOWALCZYK
  • Klasa VIa: ALEKSANDER MASŁOCHA, KAMILA CZEKAN, ANGELIKA TEPEREK
  • Klasa VIb: ALEKSANDRA POLITOWSKA (w zastępstwie PAMELA STĘPIEŃ), GRZEGORZ KRASZKIEWICZ (w zastępstwie PIOTR SĘCZKOWSKI), PAULA WITCZAK
  • Klasa VIc: KLAUDIA PAKOWSKA, EDYTA WOJTCZYK, ARTUR SOBOCKI.
    Tematyka, zakres materiału i pytania nie należały do łatwych - uczniowie (przygotowując się do konkursu) zgłębiali wiedzę na temat statutu naszej szkoły, Konwencji o Prawach Dziecka, Ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka. Jednak dzieci były dobrze przygotowane i poradziły sobie ze wszystkimi konkurencjami. Jury w składzie: p. Małgorzata Tomaszewska (dyrektor szkoły), p. Renata Leder (pedagog), p. Lidia Urbanek (nauczyciel matematyki, szkolny rzecznik praw ucznia), było pod dużym wrażeniem słuchając wypowiedzi naszych uczniów. Ogromne gratulacje, szczególnie dla zwycięzców, którymi okazały się drużyny z klas: IVa, Vc, VIa.




    27 listopada w naszej szkole miały miejsce andrzejki. W godzinach 16.30-17.30 bawiły się klasy partnerskie (młodsze ze starszymi), a w godzinach 17.30-18.30 trwała dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VI. Teraz czekamy na sprawdzenie przepowiedni i wróżb.




    Piątek 21 listopada to w naszej szkole już po raz kolejny Dzień Życzliwości. Więcej - w zakładce Samorząd Uczniowski.
    Występ w Domu Dziennego Pobytu

    18 listopada uczniowie Teatrzyku 111 wraz z p. K. Karaudą i R. Bilecką gościli w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Narutowicza 37 z programem słowno-muzycznym pt. "Wolności nadszedł czas". Przedstawienie swoją tematyką nawiązywało do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
    Głównymi wykonawcami byli uczniowie klas: VA (Aleksandra Tałady, Aleksandra Tomaszewska), VIB (Pamela Stępień, Karolina Walczak, Beata Frątczak, Adrian Kamiński) i VIC (Kamila Wesoła i Edyta Wojtczyk). Piosenki patriotyczne śpiewali wraz z młodymi aktorami członkowie chóru szkolnego.
    Przedstawienie spotkało się z entuzjastycznym odbiorem. Wielu podopiecznych DDP to ludzie starsi, często pamiętający wojnę i czas niewoli - tym bardziej nie kryli oni wzruszenia, a nawet łez. Ciepła atmosfera i możliwość rozmowy z widzami przy skromnym poczęstunku sprawiły, że dla uczniów były to niezapomniane chwile.

    Spotkanie z więźniem Radogoszcza

    W dniu 18 listopada 2008 r. uczniowie klas IIIa, Va oraz VIa wraz z wychowawczyniami spotkali się na terenie Muzeum Radogoszcz z jego byłym więźniem - Panem Donatem Doliwą. Wszyscy z zapartym tchem słuchaliśmy osobistej historii pana Donata z czasów II wojny światowej oraz opowieści o bestialstwie Niemców na terenie obozu. Następnie zwiedzaliśmy sale wystawowe, po których oprowadzał nas pan Doliwa. W drodze powrotnej udaliśmy się na pobliski cmentarz, gdzie zapaliliśmy znicze na symbolicznym grobie ofiar obozu i zmówiliśmy modlitwę. Ta niecodzienna lekcja historii na długo pozostanie w naszej pamięci.




    18 listopada 2008 r. klasa III B przygotowała prezentację z cyklu "Świat w kropelce". Tematem, który uczniowie postanowili przybliżyć swoim kolegom, były "Grzyby". Uczestnikom spotkania zostały podane wiadomości o tych organizmach, ich liczebności, miejscach występowania, najpopularniejszych gatunkach wystepujących w polskich lasach. Dzieci zaprezentowały kilka piosenek i wierszy, m. in Marii Kownackiej, dotyczących grzybobrania. Przedstawiona została inscenizacja wiersza Jana Brzechwy pt. "Grzyby". Nie zabrakło także śmiesznych fraszek Włodzimierza Ścisłowskiego. Uczniowie każdej z zaproszonych klas musieli rozwiązać przygotowane dla nich zagadki; na zwycięzców czekały słodkie upominki. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali przepis kulinarny na wykonanie smacznych "kotlecików grzybowych po karpacku". Całość prezentacji uatrakcyjniła wystawa grzybów wykonanych z masy solnej przez uczniów klasy III B.




    Koło przyrodnicze z opiekunką p. Anną Gendek bierze udział w cyklicznych sobotnich spotkaniach z ornitologiem. Mimo jesiennych chłodów i słotnej pogody bierzemy lornetki i atlasy ptaków i ruszamy po nową wiedzę. Szukamy w łódzkich parkach ptaków, które zdecydowały się żyć w wielkim mieście. W październiku byliśmy w Łagiewnikach. W listopadzie obserwowaliśmy ptaki w parkach Źródliska I i 3-go Maja. W grudniu wybierzemy się w okolice ogrodu botanicznego.




    Nasza szkoła w ubiegłym roku szkolnym wzięła udział w akcji Tesco dla szkół. Polegała ona na tym, że klienci otrzymywali punkty za zakupy w Tesco, a następnie przekazywali te punkty swojej ulubionej szkole - czyli np. naszej. Każda wydana złotówka w okresie od 15 lutego do 14 maja to był jeden punkt dla naszej szkoły. Uzbieraliśmy tyle punktów, że mogliśmy z katalogu nagród wybrać:
  • cyfrowy aparat fotograficzny
  • klawiaturę komputerową z myszką optyczną
  • 5 ryz papieru ksero
    DZIĘKUJEMY WSZYTKIM, KTÓRZY WSKAZALI PRZY ZAKUPACH NASZĄ SZKOŁĘ.
    OTO PIERWSZE ZDJĘCIE ZROBIONE NOWYM APARATEM - PANI DYREKTOR Z PREZENTAMI OD TESCO DLA SZKOŁY


  • UROCZYSTE OBCHODY 90 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

    7 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie Koła Teatralnego, którego opiekunem jest pani Klaudia Karauda, przygotowali oryginalny montaż poetycko-prozatorski z elementami gry scenicznej, który został przedstawiony wszystkim uczniom klas IV, V i VI oraz nauczycielom.Imprezę zaszczyciła swoją obecnością Pani Jadwiga Czech - emerytowana nauczycielka języka polskiego naszej szkoły.
    Uczniowie klasy IIIA pod kierunkiem pań Marianny Łomży i Jolanty Pietrzak przygotowali równie ciekawy i nastrojowy program artystyczny. Z wielkim zaciekawieniem obejrzeli go uczniowie klas I, II i III.
    Oprawę muzyczną do pierwszego program jak i drugiego programu artystycznego przygotowała z uczniami pani Renata Bilecka - nauczycielka muzyki.
    W programie przygotowanym przez uczniów Koła Teatralnego zaprezentował swój talent uczeń klasy V A Norbert Wilicki (przygotowany przez panią Bilecką do Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej zajął w nim II miejsce).



    V KONFERENCJA: KSZTAŁCENIE INTEGRACYJNE W ŁODZI

    Dnia 5 listopada odbyła się w naszej szkole Konferencja z cyklu: Kształcenie integracyjne w Łodzi. Współorganizatorem konferencji był Wydział Edukacji UMŁ oraz Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi. Konferencja skierowana była do dyrektorów i nauczycieli wspierających szkół podstawowych integracyjnych i przedszkoli integracyjnych. Podstawowym celem tegorocznego spotkania było omówienie i prezentacja na warsztatach metod aktywizujšcych z grupą zróżnicowaną, które przyczyniają się do efektywniejszego nauczania i integrowania dzieci. Konferencję zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Kuratorium Oświaty - Pani dyrektor Wydziału Opieki i Wychowania Irena Przybyłek oraz Wydziału Edukacji - Pani Małgorzata Świecka, inspektor szkół podstawowych i gimnazjów dzielnicy Śródmieście. Uczestnicy Konferencji wysłuchali trzech wykładów:
  • "Aktywne radzenie sobie nauczycieli w sytuacjach trudnych wychowawczo" dr Jacka Pyżalskiego, prorektora WSP w Łodzi
  • "Aktywizowanie i doświadczanie jako warunek skutecznego uczenia matematyki" mgr Joanny Wójcickiej, pracownika Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Łodzi
  • "Stymulacja rozwoju dziecka poprzez pedagogikę przez ruch" mgr Anny Sowińskiej.
    Uczestniczyli w trzech warsztatach:
  • "Wykorzystanie systemu Edukacja przez ruch w pracy z grupą zróżnicowaną" mgr Anny Wojewody, nauczyciela SP nr 111
  • "Gry i zabawy rozwijające umiejętności matematyczne dzieci" mgr Joanny Wójcickiej
  • "Ruch i zabawa to super sprawa - wykorzystanie metod KLANZY" mgr Bogumiły Cichacz, trenera KLANZY, dyrektora SP nr 70.




    30 października odbyły się Otrzęsiny klas IV. Uczniowie poprzez udział w różnych konkurencjach dowiedli, że zasługują na wejście do grona uczniów klas starszych naszej szkoły. Otrzęsiny miały miejsce podczas zabawy Halloween. Przed uczniami klas czwartych stanęły nie lada zadania. Najpierw czwartoklasiści musieli wypić sok z cytryny, a po wypiciu kwaśnego trunku - uśmiechnąć się. Niektórzy mieli kwaśne miny! Następna próba sił wymagała sprawności fizycznej. Uczniowie musieli w pozycji "krzesełko przy ścianie" wytrzymać 30 sekund. Na koniec pozostało "najobrzydliwsze" zadanie - pocałowanie dżdżownicy (łac.Lumbricus)! Nie wszystkim udało się złożyć pocałunek na ustach tego bezkręgowca, ale byli również tacy, którzy chcieli go zjeść! (Do wiadomości ekologów: zwierzątko spokojnie wróciło do ziemi).
    Uczniowie byli w doskonałych humorach, bardzo chętnie i odważnie uczestniczyli w konkursach bawiąc się "na całego". Otrzęsiny zakończyły się wspólną dyskoteką.



    W dniu 30 października w naszej szkole odbyla się pierwsza prezentacja z cyklu "Prezentacje klas I-III - Świat w kropelce".
    Prezentację pt. "Grecja to wielka przygoda" przygotowali uczniowie kl. II B pod kierunkiem p. Anny Olasik i p. Ilony Sapiei, a obejrzeli ją uczniowie klas młodszych. Pokaz odbył sie w naszej nowej pracowni multimedialnej z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego.



    Dnia 15 października, jak co roku, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program muzyczno-poetycki z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Klubie Nauczyciela. Wszyscy zgromadzeni byli bardzo wzruszeni występem. Na szczególne pochwały i oklaski zasłużył swoim śpiewem Norbert Wilicki z kl. 5a, który pięknie wykonał (solo) aż dwie piosenki.
    Po występie dzieci otrzymały słodkie prezenty i zaroszenie do Klubu na Wigilię. Zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcia. Program przygotowały panie: Danuta Radwańska i Renata Bilecka z uczniami z klas 5a i 6a.



    Dnia 14 października w naszej szkole był uroczyście obchodzony Dzień Edukacji Narodowej. Klasy IV A, B i C pod kierunkiem Pani Elżbiety Grasz oraz Pani Renaty Bileckiej przygotowały rozśpiewany i pełen humoru program artystyczny, który obejrzała cała społeczność uczniowska, nauczyciele oraz zaproszeni goście.



    Następnie uczniowie udali się do swoich klas z wychowawcami na uroczyste lekcje wychowawcze. Ten dzień był wolny od zajęć dydaktycznych.
    Nauczyciele oraz pracownicy szkoły spotkali się na słodkim poczęstunku w jadalni szkolnej, w której zostały wręczone Nagrody Dyrektora. Oto pracownicy SP nr 111, którzy z rąk Pani dyrektor Małgorzaty Tomaszewskiej otrzymali nagrodę dyrektora za swoją wyróżniającą się pracę w roku szkolnym 2007/2008: