POWRÓT

  ROK SZKOLNY 2008/2009 - ARCHIWUM 


Świetlicowe rozmaitości

16 kwietnia 2009 grupa dzieci ze świetlicy z paniami Katarzyną Gostyńską i Justyną Jankowską uczestniczyła w warsztatach ze sztuki nowoczesnej w Muzeum Sztuki MS3 w Manufakturze. Najpierw uczniowie obejrzeli galerię prac a następnie pod okiem plastyków samodzielnie tworzyli rzeżby z szarego papieru. Prace dzieci zostały jako ekspozycja w muzeum. Zdjęcia i film z działań dzieci można zobaczyć bezpośrednio w muzeum lub na stronie internetowej MS3.
Po wspaniałych zajęciach spacerkiem wróciły do świetlicy. A co się działo... zobaczcie na zdjęciach. ALE BYŁO SUPER!Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej przygotowały całe mnóstwo pięknych dekoracji na wielkanocne stoły. Powstawały jajka wyklejane, baranki, zajączki i kury. Wszystkie wytwory zostały wystawione na kiermaszu szkolnym.

<Wiosna na dobre zawitała do świetlicy szkolnej. Chętnie robimy wiosenne dekoracje, humorki też mamy wiosenne ..."Jesienne spotkania"
- wrzesień, październik, listopad

Kochani witajcie, jak miło patrzeć na Wasze uśmiechnięte buzie. Pięknie pracujecie. Brawo!!:)."Kasztanowe ludki" wyglądają uroczo i wesolutko.


"Biedroneczki są w kropeczki...", spójrzcie jakie cudo można wyczarować z kawałka plasteliny, zapałek i kasztanów.


Jesienne dary sadu i ogrodu - wystawa 21.10.2008


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Ale nam się podobało, ile warzyw i owoców. Bardzo smaczne ogórki kiszone, jabłuszka próżone, powidła śliwkowe, mmmniam, mmmniam!


Lubimy jabłuszka i słodziutkie gruszki
na śliwki jesteśmy wielkie łakomczuszki.
Marchewkę chrupiemy jak małe zajączki,
pomidory też zjadamy,
gdy nam wpadną w rączki.

"Sałatka" J. Papuzińska
Już się jesień rozminęła z latem
Przyszła pora na kolacje pstrokate!
Synowie i córki!
Siekajcie ogórki
selery i pory,
marchew, pomidory
w drobniusieńką kratkę
Zrobimy sałatkę.

"Portret drzewa" to tytuł konkursu, do którego przygotowaliśmy kilkanaście prac. Panie zaproponowały nam wiele różnych technik plastycznych.Powstały piękne portrety. Zobaczymy, czy doceni je również jury konkursu ;)
Dnia 15 grudnia naszą świetlicę odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 8 wraz w paniami Kasią i Beatą. Bawiliśmy się wspólnie świetnie. Maluchy podarowały nam wykonaną przez siebie choinkę i kartkę z życzeniami, które zdobią naszą świetlicę. Dziewczynki z klasy II pomagały dzielnie w ubieraniu młodszych kolegów i koleżanek.


Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole zorganizowano kiermasz.
Wystawione na kiermaszu przedmioty to wytwory pracy dzieci ze świetlicy szkolnej.
POWRÓT