STRONA GŁÓWNA

 

Świetlica SP111


Godziny otwarcia świetlicy: 7.00 - 17.00
 

Wychowawcy świetlicy:

Małgorzata Musiał
Anna Jacaszek
Justyna Nowak-Tomaszewska
Małgorzata Wawrzyniak
Joanna Michalska
Anna Witkowska

 

Regulamin świetlicy szkolnej

PROCEDURY POSTĘPOWANIA WOBEC WYCHOWANKÓW ŚWIETLICY SZKOLNEJ


Świetlica jest miejscem gdzie dzieci spędzają dużo czasu, zarówno przed zajęciami jaki i po zajęciach w klasie.
Dlatego my wychowawcy staramy się zapewnić im jak najlepszą opiekę, organizować ciekawe i różnorodne formy
pracy (m.in. prowadzimy zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe i zajęcia sportowe, zabawy relaksacyjne).
Posiadamy duży wybór gier o charakterze edukacyjnym i dydaktycznym z programu "Radosna Szkoła"


Rok szkolny 2019/2020


Październikowo, jesiennie, kolorowo…

 

Październik w naszej świetlicy szkolnej był miesiącem niezwykle intensywnym. Uczniowie mieli bowiem okazje do poszerzania wiedzy oraz umiejętności w kilku bardzo ważnych, zróżnicowanych tematycznie obszarach. Zajęcia prowadzone w świetlicy, oprócz przekazu edukacyjnego, miały charakter zabawowy, przez co spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów.
Pierwszy tydzień października był nie lada gratką dla fanów kosmicznych opowieści, gdyż odbywał się pod hasłem: ALE KOSMOS! Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat kosmosu dzięki obejrzeniu kilku ciekawych filmów edukacyjnych. Dużą radość sprawiło dzieciom poznanie piosenki tygodnia pt. „W Układzie Słonecznym”. Utwór szybko wpadł w ucho naszym podopiecznym, przez co świetlica nierzadko zmieniała się w prawdziwą kosmiczną scenę muzyczną. Owocem naszych zmagań z tematyką kosmosu stało się wiele prac plastycznych, z czego największą furorę zrobił stworzony przez uczniów „Mini-układ słoneczny”.

       

Drugi tydzień października był w świetlicy (jak i w całej naszej szkole) poświęcony

tematyce BEZPIECZEŃSTWA. Przy pomocy nauczycieli dzieci utrwaliły sobie najważniejsze zasady bezpiecznego spędzania czasu w szkole, na podwórku a także w domowym zaciszu. Ciekawym wydarzeniem z życia świetlicy szkolnej była wizyta przedstawicieli Straży Miejskiej. Podczas spotkania ze specjalistami nasi uczniowie mogli przypomnieć sobie m.in. jak należy zachować się, gdy ktoś obcy puka do drzwi, jakie są zasady udzielania pierwszej pomocy, jak zachować bezpieczeństwo na drodze oraz w jaki sposób należy postępować podczas pożaru. Dzięki licznym, organizowanym w całej szkole, zajęciom poświęconym tematyce bezpieczeństwa nasi uczniowie niezwykle sprawnie poradzili sobiepodczas pierwszego w tym roku próbnego alarmu przeciwpożarowego. Efektami świetlicowych działań w tematyce bezpieczeństwa są ciekawe i pouczające plakaty stworzone przez naszych uczniów.

     

W kolejnym tygodniu nasza świetlica stała się miejscem szczególnie

ważnym dla miłośników zwierząt. Temat przewodni naszych zajęć brzmiał bowiem następująco: ZWIERZĘTA NASZYMI PRZYJACIÓŁMI. Podczas licznych rozmów nasi uczniowie mieli okazję do podzielenia się z innymi ciekawymi historiamizwiązanymi z posiadanymi przez nich pupilami. Efektem tych pogawędek stał się przygotowany przez uczniów uroczy plakat, na którym chętne dzieci umieściły fotografie swoich zwierząt.
 
Świetlicowa tematyka tygodnia stała się dobrą okazją do refleksji na losem zwierząt. Nasi uczniowie, przy wsparciu nauczycieli świetlicy, zastanawiali się nad tym, jak należy dbać o zdrowie i bezpieczeństwo posiadanego pupila, jak można pomóc zwierzętom, które nie posiadają własnego domu oraz co można zrobić w sytuacji, gdy widzimy, że ktoś nie dba/ niewłaściwie traktuje własne zwierzę. Tydzień poświęcony tematyce zwierząt stał się dla naszych uczniów również doskonałą okazją do zaznajomienia się z nową piosenką pt. „Kundel Bury”. Dzieci wykazały się również dużą pomysłowością przy tworzeniu portretu wymarzonego pupila.
   

Końcówka października była w świetlicy niezwykle intensywna. Z racji tego, iż jesień zawitała do naszego kraju na dobre, jesienny klimat zagościł również u nas. Uczniowie, wykorzystując rozmaite leśne dary, przyozdobili salę świetlicową przepięknymi jesiennymi dekoracjami.
     
Niesamowitą furorę wśród dzieci zrobił mini-warzywniak przygotowany w świetlicy przez Panią Małgosię. Dzięki tej inicjatywie uczniowie mogli poznać jakie warzywa można określić mianem jesiennych oraz jakie potrawy można z tych warzyw przyrządzić. Mini-warzywniak okazał się być również bardzo pomocny przy inscenizacji wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”, którą dzieci, przy pomocy nauczycieli świetlicy, bardzo chętnie odegrały.

   
Pozostając w klimacie kulinariów, pod koniec października nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych warsztatach kulinarnych przygotowanych przez nauczycieli świetlicy. Podczas tych warsztatów dzieci, przy pomocy nauczycieli, przygotowały liczne jesienne smakołyki (m.in. rożki śliwkowe, suszone jabłka i gruszki, kiszoną kapustkę oraz sok z pigwy). Radości i słodkości było co nie miara, a co poniektórzy mogli odkryć w sobie nieznane dotąd talenty kulinarne.

       
Ostatni tydzień października był w naszej świetlicy czasem wyjątkowym. Nauczyciele świetlicy zachęcali uczniów do wspólnych rozważań na temat znaczenia zbliżającego się Święta Wszystkich Świętych od Zaduszek. Dzieci wysłuchawszy wiersza Władysława Broniewskiego pt. „Zaduszki” dzieliły się spostrzeżeniami na temat tego, jak w naszej kulturze obchodzi się ten szczególny czas oraz jaka atmosfera panuje wówczas na cmentarzach. Uczniowie wykonali również kilka tematycznych prac plastycznych.
 
Dzieci miały również okazję zapoznać się z pochodzącym z innych krajów zwyczajami związanymi z obchodzeniem Święta Zmarłych. Miłą i pouczającą przyjemnością okazało się obejrzenie przez uczniów bajki pt. „Coco”, w której ukazane są meksykańskie zwyczaje związane z kultywowaniem pamięci o zmarłych. Niezwykle ciekawymi dla naszych uczniów okazały się zajęcia zorganizowane przez Panią Justynę, dotyczące amerykańskiej tradycji Halloween. Dzieci miały okazję poznać wiele ciekawostek związanych z tą tradycją a nawet nauczyć się kilku angielskich zwrotów związanych z Halloween. Ponadto bardzo chętnie uczestniczyły w zorganizowanym przez nauczycieli świetlicy konkursie na najciekawszą halloweenową pracę plastyczną.
     
Sprawozdanie z pracy świetlicy szkolnej w październiku przygotowała: Katarzyna Kałużna (nauczyciel świetlicy szkolnej).

 

 

 


 

 

Wrzesień 2019 w świetlicy szkolnej już za nami.


Pierwszy tydzień września w świetlicy szkolnej upłynął nam pod hasłem: Witaj Szkoło!
Dzieci chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami z wakacji, odbytych podróży, wycieczek, a opowieściom wakacyjnym nie było końca.
Tablica świetlicowa szybko zapełniła się fantastycznymi pracami uwieczniającymi wszystkie najpiękniejsze wspomnienia minionych wakacji.

W pierwszych dniach nowego roku szkolnego wspólnie ustaliliśmy zasady obowiązujące w naszej świetlicy i opracowaliśmy nasz "Kodeks Świetlicowy",
o którym postaramy się pamiętać przez cały rok szkolny.Dużo uwagi poświęciliśmy również rozmowom na temat bezpieczeństwa, w którym dzieci przypomniały i utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły i ze szkoły,
poznały regulamin szkolnego placu zabaw oraz boiska, a także zasady bezpiecznego funkcjonowania w szkole.
Dzieci chętnie wzięły udział w licznych grach i zabawach ruchowych, w których można było pochwalić się znajomościom tychże zasad.
Na koniec powstały różnorodne prace plastyczne ilustrujące naszą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

 

Kolejny wrześniowy tydzień upłynął nam w świetlicy w atmosferze kultury, dobrych manier oraz podstawowych zasad savoir vivre.
Burzliwym dyskusjom na temat kultury życia codziennego nie było końca, a pomysłów na wyjaśnienie takich pojęć jak: dżentelmen, kultura osobista czy kulturalny nie brakowało,
zaś najciekawsze z nich zostały uwiecznione na naszym ‘kulturalnym’ plakacie.
Nasza „Bardzo kulturalna piosenka” niejednokrotnie wybrzmiała w świetlicowej sali i szybko stała się ulubioną piosenką, która głęboko zapadła dzieciom w pamięć.
Jakże wielką radość na twarzach naszych uczniów wywołało wręczenie specjalnych Medali Kulturalnego Ucznia przygotowanych przez wychowawców świetlicy.

  

16 września uczniowie świetlicy świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. Wspólnie z Vashti, bohaterką książeczki Petera Reynoldsa pt. ,,The dot” dzieci odkrywały swoje talenty.
W ruch poszły kolorowe farby, kredki oraz plastelina. Królową prac była kropka, która dzięki kreatywności naszych dzieci dała początek wspaniałym pracom plastycznym.W pierwszych dniach kalendarzowej jesieni nasza świetlica „zasypana” została liścmi, kasztanami, żołędziami i innymi darami tejże wyjątkowej pory roku.
Powstały liczne prace plastyczne, które szybko ozdobiły naszą salę oraz tablice. Zarówno nauczyciele świetlicy jak i dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością.
Powstały m.in. piękne kasztanowe koniki, ziemniaczane jeże, papierowe wiewiórki, jesienne drzewa oraz wiele innych ciekawych prac, które można podziwiać w świetlicy.
Dzieci poznały również gatunki drzew, a dzięki inicjatywie Pani Małgosi poczuły się jak na prawdziwym jesiennym grzybobraniu.
Z ogromnym entuzjazmem oglądały i podziwiały okazałe borowiki, prawdziwki, maślaki i rydze, a czerwone muchomory na zawsze pozostaną w pamięci jako te trujące i niebezpieczne dary lasu.

  


 


 


 


 WYDARZENIA R. SZK. 2013/2014/2015/2016/2017/2018 (ARCHIWUM)
WYDARZENIA R. SZK. 2012/2013 (ARCHIWUM)
WYDARZENIA R. SZK. 2010/2011 (ARCHIWUM)

WYDARZENIA R. SZK. 2009/2010 (ARCHIWUM)

WYDARZENIA R. SZK. 2008/2009 (ARCHIWUM)

STRONA GŁÓWNA