W dniach 14-21 marca 2010 r., w ramach zadań projektu Comenius, miała miejsce wizyta uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły w Tricarico (Włochy). Do Włoch pojechali uczniowie: Aleksandra Durnaś, Paweł Ryczkowski, Szymon Najgebauer z klasy V A oraz Katarzyna Szewczyk z klasy VI B. Uczniowie odbyli podróż pod opieką pań: Małgorzaty Tomaszewskiej (dyr. szkoły), Justyny Krzywańskiej (koordynatora projektu, nauczycielki języka angielskiego) oraz Renaty Leder - pedagoga i Danuty Sobolewskiej - nauczycielki plastyki.

Podczas pobytu w Tricarico uczniowie mieszkali u włoskich rodzin, uczestniczyli w zajęciach szkolnych w Istituto Comprensivo Tricarico-Calciano-MT oraz pozalekcyjnych wraz z włoskimi dziećmi. Spędzali również z nimi czas po szkole. Mieli wspaniałą i niepowtarzalną możliwość doskonalić swoją znajomość języka angielskiego, poznawać życie włoskich rodzin, pracę tamtejszej szkoły.

Wyjazd był także okazją do spotkania z rówieśnikami z partnerskich szkół z Budapesztu (Węgry) i Peterborough (Anglia).

Nauczyciele spędzali dużo czasu na rozmowach w międzynarodowym gronie, na niekończących się dyskusjach o podobieństwach i różnicach w funkcjonowaniu szkół w krajach uczestniczących w projekcie szkół.

Uczniowie i Nauczyciele zwiedzili miasta: Rzym, Tricarico, Materę, Metaponto. Podziwiali zabytki, architekturę i zbiory muzealne tych sławnych miast włoskich.

W czasie wizyty uczniowie ze wszystkich szkół zaprezentowali przedstawienie teatralne - wcześniej wybraną i opracowaną baśń. I tak polscy uczniowie zaprezentowali baśń włoską "Monachiello", angielscy uczniowie - baśń polską "O Smoku Wawelskim", węgierscy uczniowie baśń angielską, a włoscy uczniowie baśń węgierską. Założeniem projektu jest bowiem poznawanie baśni i legend krajów europejskich.

W październiku 2010 roku wszyscy uczniowie i nauczyciele z partnerskich szkół przyjadą z wizytądo Polski - do naszej szkoły. Już nie możemy się doczekać!!!