POWRÓT


NAJLEPSI UCZNIOWIE W ROKU SZKOLNYM 2007/2008

Najlepsi uczniowie w klasach IV-VI:

POZ.IMIĘ I NAZWISKOKL.ŚR. OCEN
1.Olek MasłochaVA5,82
2.Ola TaładyIVA5,63
3.Ola Tomaszewska
Michał Bodura
Olga Śmiechowicz
Michał Pazurek
IVA
IVA
VIA
VA
5,50
4.Krzysztof ZagórskiVIA5,44
5.Jędrzej Leder
Kinga Jasica
IVA
IVC
5,25
6.Klaudia Kacprzak
Wojciech Lemiesz
VIA5,2
7.Michał MroczekVB5,1
8.Michał Basiuras
Dominik Popławski
Natalia Romanowska
VIB
VIB
VIB
5,09
9.Jakub Morawski
Magdalena Pawlak
Małgosia Wysocka
Edyta Wojtczyk
Joanna Bielawska
Sylwia Pikala
Paweł
Agnieszka Mencel
Ola Politowska
VIA
VIA
VIB
VC
VIC
VIC
IVC
VB
VB
5,0
Wyniki klas IV-VI wg średnich wszystkich ocen:
POZ.KLASAWYCHOWAWCAŚR. OCEN
1.IV AAneta Gąsiorek4,50
2.VIAKinga Hałajda4,40
3.VADanuta Radwańska4,31
4.VBKlaudia Karauda4,00
5.VIBAgata Leder3,98
6. IVBAnna Gendek3,92
7.IVCLidia Urbanek3,72
8.VICElżbieta Grasz3,65
9.VCArtur Stępiński3,44
10.VIDJustyna Krzywańska3,20

Uczniowie ze średnią 4,75-4,92:
KLASAUCZNIOWIEŚR. OCEN
IVANatalia Miazek
Dominika Ratajczyk, Joanna Skrzyszewska
4,88
4,75
IVBKatarzyna Szewczyk
Paweł Kaźmierczak
Dominik Firgan
4,92
4,86
4,75
IVCKarolina Stawiana4,75
VAPaulina Kantor
Adam Mielczarek, Sebastian Boniuk, Angelika Teperek
4,91
4,81
VBPaula Witczak4,80
VCKarolina Walczak, Artur Sobocki4,9
VIABogumiła Lemiesz4,9
VIBAdrianna Sztolenwerk4,82




"Książki są jak towarzystwo,
które sobie człowiek dobiera"
Monteskiusz


Dnia 16.06.2008 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Literacki dla uczniów klas VI pod nazwą "Jestem znawcą lektur klasy VI". Konkurs zorganizowała pani dyrektor Małgorzata Tomaszewska, która jest również polonistką. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klasy VI a, b, c i d. Konkurs miał na celu szerzenie zainteresowania czytaniem lektur, pogłębienie wiedzy o ich autorach, zachęcenie uczniów do dokładnego czytania i uświadomienie, że czytanie ksišżek może być inspiracją do organizowania konkursów literackich.
Mimo, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami, uczniowie niezwykle dobrze przygotowali się do konkursu, uczyli się i wykazali się ogromną wiedzą, którą zaskakiwali widownię, czyli swoich kolegów i koleżanki z VI klas.
Oto wyniki konkursu: Uczniowie zostali nagrodzeni książkami, programami edukacyjnymi i słodkościami.
Życzymy dalszych sukcesów w nauce i apetytu na literaturę!
W dniu 13.06.2008r. odbył się w naszej szkole konkurs o Unii Europejskiej " Podróże po Europie" organizowany przez p. Annę Olasik. W konkursie brały udział klasa Ib ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 111 i klasa Ia ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 149. Dzieci podzielone były na 6 zespołów. Każda grupa wykazała się ogromną wiedzą na temat państw, należących do UE. Grupa zwycięska to uczniowie z klasy Ib SP nr 111: Jakub Świt, Weronika Firgan, Klaudia Lechowska, Michał Ryczkowski, Patryk Gawrysiak, Mateusz Wójcik.




Dzień 6 czerwca br. Samorząd Uczniowski ogłosił Dniem "Zaczytanych" Lekcji w związku z obchodami VII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W tym wyjątkowym dniu cztery pierwsze lekcje w każdej klasie rozpoczęły się od dziesięciominutowego czytania uczniom przez nauczycieli tekstów różnego typu. Na pierwszej lekcji uczniowie wysłuchali ciekawych fragmentów prozy, na drugiej lekcji przenieśli się w świat poezji dzięki odczytywanym przez nauczycieli wierszom, na trzeciej zaś lekcji przysłuchiwali się artykułom o nich i dla nich zaczerpniętym z prasy młodzieżowej i dziecięcej. Najbardziej chyba spodobał się uczniom wstęp do czwartych zajęć. Nauczyciele czytali im bowiem dowcipy o milusińskich, szkole i zwierzętach. Niektórzy zapragnęłi być może, aby w taki sposób zaczynały się wszystkie lekcje każdego dnia. Pomarzyć dobra rzecz!


Dzień 5 VI (czwartek) zapisał się w naszej szkole jako Dzień Bez Przemocy. Tym samym nasza szkoła włączyła się w obchody I ogólnopolskiego Dnia Bez Przemocy w ramach kampanii SZKOŁA BEZ PRZEMOCY. Tego dnia szkoła była wyjątkowo kolorowa, ponieważ każda klasa prezentowała się w strojach o wybranym jednym kolorze, przy czym klasy partnerskie miały przydzielony ten sam kolor. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali na ten dzień serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami spełnionymi przez dzieci, piktogramy pod hasłem STOP PRZEMOCY oraz kodeks swojej klasy podpisany i przypieczętowany poprzez odciśnięcie dłoni przez każdego ucznia. Na 3. godz. lekcyjnej wszystkie klasy IV-VI spotkały się na sali gimnastycznej, gdzie zaprezentowały swoje kodeksy, wspólnie odśpiewały nasz szkolny hymn życzliwości oraz miały okazję do wspólnych zabaw. Podobne spotkanie odbyło się na 4. godz. lekcyjnej, tym razem dla młodszej grupy wiekowej. Spotkania i zabawy przygotowały i poprowadziły opiekunki SU: p. A. Brandt, p. A. Leder, p. A. Gąsiorek oraz wychowawczyni klasy Ia p. A. Wojewoda.




W maju w naszej szkole odbyła się trzecia edycja Konkursu Twórczości Dziecięcej "Dzieci wiersze piszą". W tym roku tematem była RODZINA. Spośród wielu wierszy, które napłynęły wyróżniłyśmy najpiękniejsze. Publikujemy je tutaj. . Wszystkim młodym poetom serdecznie dziękujemy i gratulujemy talentu. Wasze wiersze są naprawdę piękne.
  • Klaudia Karauda - organizator konkursu
  • Danuta Radwańska - członek Komisji


    Dnia 28 maja 2008 r. na boisku szkolnym odbył się turniej sportowy z okazji Dnia Dziecka. W turnieju brały udział reprezentacje klas IV-VI wraz z wychowawcami. Każdy rocznik rywalizował w trzech zabawach. Wszyscy dobrze się bawili, a dzieci, które nie brały udziału w rywalizacji - gorąco dopingowały zawodników. Zwycięskie klasy: IVC, VC, VID.
    Sympatycznym zakończeniem Dnia Sportu był mecz w mini baseball NAUCZYCIELE kontra UCZNIOWIE. Przeciwko drużynie szóstoklasistów wystąpił zespół nauczycieli w składzie: D. Radwańska, J. Krzywańska, A. Kobyłecka, E. Błaszczyk, R. Leder, M. Godlewski, M. Dwojacki i A. Stępiński.


    Mecz zakończył się wygraną nauczycieli 5:2. Dnia 28 maja 2008 r. uczniowie klasy IIIa Anna Łeń, Dominika Szmechtyk i Artur Bernacisko wzięłi udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Logicznym "Mądra Sowa". Po trudnej i zaciętej walce zajęli II miejsce. Gratulujemy!


    II SZKOLNY PIKNIK RODZINNY - "MAJÓWKA Z TATĄ I MAMĄ"
    W sobotę 31 maja 2008 r. w godz. 9.00-14.00 na boisku naszej szkoły odbył się II Szkolny Piknik Rodzinny "Majówka z tatą i mamą". Celem imprezy było:
  • zintegrowanie całej społeczności szkolnej: uczniów, ich rodziców, nauczycieli poprzez gry sportowe i zabawy przy muzyce,
  • udowodnienie, że szkoła nie tylko uczy, ale również bawi i jednoczy,
  • huczne świętowanie Dnia Dziecka i Dnia Sąsiada

    W programie imprezy przewidziane były atrakcje dla dzieci i ich rodziców:
  • konkurencje sportowe: mecz w piłkę nożną "TATUSIOWIE KONTRA SYNOWIE",
  • gra w palanta "MAMUSIE KONTRA CÓRUSIE",
  • wyścigi i slalomy rodzinne, przeciąganie liny, siłowanie się na rękę
  • nauka sztuki origami
  • pokaz mody nauczycielskiej (stroje wykonane z papieru przez nauczycielki naszej szkoły)
  • zabawy plastyczne: tworzenie arcydzieł z masy solnej, malowanie portretów mam i tatusiów przez uczniów i odwrotnie
  • malowanie twarzy
  • uczniowskie występy taneczne grup uczniowskich z poszczególnych klas
  • występy taneczne: taniec ludowy w wykonaniu naszych absolwentów Natalii i Rafała Kępków (zespół Anilana), pokaz tańca towarzyskiego (Dominika Wawrzyniak z klasy IV A ze swoim partnerem tanecznym)
  • pokaz sztuk walki karate
  • dogoterapia
  • gry, zabawy, pląsy i konkursy przy muzyce
  • poczęstunek prosto z grilla
  • lody
  • wata cukrowa
  • konkurs plastyczny: "Portret" Oto najpięknjesze prace plastyczne:



    Imprezę naszą zaszczycił swoją obecnością wiceprezydent Łodzi Jarosław Wojcieszek, dyrektor Delegatury Łódź-Śródmieście Piotr Rajchert oraz wicedyrektor Delegatury Łódź-Śródmieście Joanna Bajerska Obecni byli również przedstawiciele Rady Osiedla Śródmieście-Wschód.
    Niezwykłą atrakcją była Loteria Fantowa. Każdy los wygrywał. Następnie na koniec PIKNIKU odbyło się drugie losowanie i można było wygrać wspaniałe nagrody rzeczowe ufundowane przez następujące instytucje i firmy:
  • bilety do kina IMAX
  • bilety do kina Silver Screen
  • bilety wstępu do Aqua Parku "Fala"
  • zaproszenie na pizzę do Telepizzy w Łodzi
  • sprzęt sportowy firmy GO SPORT
  • torby podróżne ufundowane przez firmę REAL
  • odtwarzacze MP3 firmy Sony ufundowane przez Solpol - Autoryzowanego przedstawiciela SONY w Łodzi
    Ponieważ impreza cieszyła się wielkim zainteresowaniem i wszyscy świetnie się na niej bawili, w przyszłym roku zorganizujemy III Piknik Rodzinny i będą na nim jeszcze wspanialsze niespodzianki i atrakcje dla wszystkich uczestników. Galeria


    Uwaga: konkurs "Zakręcone miesiące" - zakończony!!!


    Dnia 26 maja radośnie i pomysłowo obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Mleka połączony z obchodami Dnia Matki, zorganizowany przez SU. W tym dniu obowiązującym kolorem naszego stroju był kolor biały. Każdą klasę odwiedził biało-czarny korowód "przebranych krówek", które rozdawały mleko i przeprowadzały konkursy, dotyczące wiedzy i ciekawostek o tym białym napoju. Nagrody w konkursie oczywiście musiały być mleczne - dostawaliśmy więc pyszne jogurty ufundowane przez firmę DANONE. Kulminacyjnym elementem imprezy był konkurs na picie mleka na czas, który odbył się podczas długiej przerwy. Emocji i radości nie brakowało tak po stronie licznych konkursowiczów z klas I-VI, jak i po stronie jego obserwatorów. Okazało się, że pijemy mleko nie tylko chętnie, ale również bardzo szybko. Imprezie towarzyszyły wystawy tematyczne: "Wszyscy jesteśmy ssakami", "Droga Mleczna - nasz świat" oraz wystawa-makieta "Łąka z krowami" przygotowana przez uczniów z klasy Va pod kierunkiem p. M. Zielińskiej-Granickiej.




    19 maja została przeprowadzona lekcja otwarta z religii na temat Sladami Jana Pawła II po kartach Biblii. Lekcję przeprowadziła katechetka pani Joanna Szczepaniak. Wzbogaciły ją dwie autorskie prezentacje multimedialne: "Jan Paweł II - papież nadziei" oraz "Biblia w malarstwie". Towarzyszyły lekcji dwie wystawy prac uczniów: "Sladami Jana Pawła II po kartach Biblii" oraz "Wy jesteście solą ziemi... Wy jesteście światłem świata". (Konspekt lekcji)




    15 maja 2008 r. o godz. 9.00 w Zespole Szkół Specjalnych nr 2 w Łodzi, ul. Karolewska 30/34 odbył sie ogólnołódzki konkurs matematyczny "Ja to potrafię", adresowany do uczniów szkół specjalnych podstawowych i gimnazjów oraz szkół i klas integracyjnych. Z naszej szkoły wystartowały dwa trzyosobowe zespoły uczniów z klasy IIA, IVA i IVB. Obie drużyny zajęły drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy!




    W dniu 8 i 9 maja 2008 r. odbył się w naszej szkole III Turniej Sportowy pt."Witamy w naszej bajce" dla przedszkolaków z zaprzyjaźnionych okolicznych przedszkoli. W ciągu dwóch dni w zmaganiach sportowych wzięło udział ponad 200 maluchów z 9 przedszkoli: PM 100, PM 114, PM 220, PM 84, PM 57, PM 52, PM 41, PM 13, PM 71. Dziecięcych emocji, zabawy pełnej radości i szczerego uśmiechu nie brakowało podczas trwania tej imprezy. Więcej...





    W dniach 28 kweitnia i 8 maja br. na boisku naszej szkoły odbyły się rozgrywki półfinałowe Mistrzostw Łodzi w piłce nożnej "5 os" chłopców. W zawodach brały udział zespoły: SP 111, SP 30, SP 10, SP 91 i SP 149. Do dalszych rozgrywek awansowały drużyny SP 30 i SP 149. Zobacz szczegóły...


    Dwie trzyosobowe drużyny złożone z uczniów klasy VA i VB reprezentowały naszą szkołę w organizowanym 7 maja 2008 r. już po raz szósty przez SP nr 46 konkursie matematyczno-przyrodniczo-informatycznym "Nauka źrółem zabawy". Osiem drużyn rywalizowało między sobą rozwiązując osiem ciekawych zadań o różnorodnej treści oraz przedstawiając wykonaną przez siebie prezentację multimedialną. Zmagania zakończyły sie podwójnym zwycięstwem uczniów ze stojedenastki - zajęliśmy oba najwyższe miejsca. Zwyciężyła drużyna z klasy VA w składzie: Angelika Teperek, Adam Capf i Olek Masłocha. Zespół z klasy VB w składzie: Adrian Kamiński, Michał Mroczek (zastąpił Olę Politowską, która zachorowała w dniu konkursu) i Eryk Łuczywek zajął drugie miejsce. W nagrodę otrzymali piękne wydawnictwa o tematyce przyrodniczej. Organizatorzy zapewnili również nagrody dla zwycięskich szkół. Uczniów do konkursu przygotowało liczne grono nauczycieli - panie: M. Zielińska, H. Woźniak, L. Urbanek, E. Bombińska i K. Lukas. Laureatom i opiekunom serdecznie gratulujemy.




    Z okazji 217. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole w dniu 29 kwietnia 2008 r. odbył się uroczysty apel. Panie K. Hałajda i Ilona Tałady przygotowały wraz z uczniami kl. IVB i VIA program artystyczny przybliżający tematykę tego ważnego święta. Oprawę muzyczną, jak zwykle bardzo profesjonalnie, przygotowała p. Renata Bilecka.





    W dniu 9 kwietnia 2008 r. odbyła się lekcja otwarta języka polskiego dla uczniów klas IVa, Va i VIa "Czarno na białym czyli dzieje książki". Zajęcia poprowadzili uczniowie kl. Vb wraz z panią Klaudią Karaudą. Komentowali oni prezentację multimedialną, która przybliżyła uczniom dzieje książki na przestrzeni kilku tysięcy lat. Uczniowie przygotowali także ciekawe eksponaty: zwój pergaminu, książke z wosku i kozią skórę, na której można było złożyc autograf. Lekcja połączona była z wystawą książek, której najstarsze egzemplarze liczyły 100 lat.




    Dnia 9 kwietnia 2008 r. jak co roku, odbył się Szkolny Konkurs Baśniowy dla klas czwartych, w któym zmierzyło się 7 najlepszych uczniów z klas IVA, IVB i IVC. Zawodników dopingowali ich koledzy zgromadzeni na widowni. uczestnicy konkursu musieli wykazac się znajomością baśni H. Ch. Andersena i braci Grimm. Wśród konkurencji, z którymi zmierzyli się uczniowie były: odpowiadanie na pytania dotyczące treści utworów, krzyżówka, rozpoznawanie cytatów i tytułów baśni, zagadki dotyczące baśniowych bohaterów oraz układanie puzzli na czas.
    Zwyciężczynią konkursu została Ola Tałady z kl. IVA, drugie miejsce zajęła Ola Tomaszewska z kl. IVA, a trzecie - Kinga Jasica z kl. IVC i Kasia Szewczyk z kl. IVB. Wszystkie dziewczynki otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe z rąk pani dyrektor Małgorzaty Tomaszewskiej i organizatorki konkursu pani Danuty Radwańskiej.
    Zawodom towarzyszył konkurs plastyczny - dowolną techniką należało wykonać pracę formatu A-3, będąca ilustracją do baśni. Trzy pierwsze miejsca zajęły: Ola Tałady za "Królową Śniegu", Kasia Szewczyk za "Dzikie łabędzie" i Kinga Jasica za "Dziewczynkę z zapałkami".
    Laureatkom obu konkursów gratulujemy!




    We wtorek 8 kwietnia 2008 r. wszyscy szóstoklasiści z naszej szkoły przystąpili do sprawdzianu zewnętrznego. Na wyniki musimy poczekać do 28 maja.


    7 kwietnia 2008 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia ekologiczne prowadzone przez panią Teresę Kotynię. Uczniowie kl. IVa i IVb nauczyli się , jak wykorzystać makulaturę do robienia papieru czerpanego. Każde dziecko miało możliwość zastosowania techniki czerpania masy papierowej, robienia nowej kartki papieru i tworzenia wspaniałej kompozycji kwiatowej.





    4 kwietnia 2008 r. obchodziliśmy Dzień Marchewki. Uczniowie kl. IVb oraz członkowie koła przyrodniczego zaprosili wszystkich nauczycieli i uczniów szkoły na degustację pysznej, a przede wszystkim zdrowej marchewki. W tym dniu dominował w szkole kolor pomarańczowy.




    1 kwietnia, czyli w Prima Aprilis - w dzień żartów, dowcipów i dobrego humoru, w naszej szkole odbył się Pokaz Mody Mundurków Szkolnych, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. A oto galeria zdjęć z tej imprezy:





    27 marca uczniowie kl. VIa wraz z panią Klaudią Karaudą, na zaproszenie p. dyr. Anny Wróblewskiej gościli w Szk. Podst. nr 12 w Łodzi, gdzie w przestronnym pomieszczeniu świetlicy szkolnej odbyła się lekcja teatralna "Kilka kroków po teatrze lalek". Była to także okazja do pokazania krótkiego przedstawienia kukiełkowego pt. "Baśniowy kogel-mogel". Prezentację multimedialną nt. historii teatru lalek poprowadzili wraz z p. Karaudą uczniowie: K. Kacprzak, J. Morawski, D. Filipowski i M. Stanik. W lekcji wzięło udział około 150 uczniów klas IV-VI wraz z nauczycielami. Występujących aktorów nagrodzono gromkimi brawami, a lekcję oceniono bardzo wysoko. Była to wspaniała i niecodzienna możliwość promocji naszej szkoły oraz prezentacja warsztatu nauczyciela-polonisty.




    W czwartek 27 marca, jak co roku od wielu juz lat, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny". W kategorii "Maluch" wystartowało 10 uczniów klas III i 11 uczniów klas IV. W kategorii "Beniamin" do zawodów przystąpiło 4 uczniów klas V i 8 uczniów klas VI.
    W tym roku nasza szkoła zadebiutowała w konkursie "Kangurek" przeznaczonym dla uczniów klas II. W tej kategorii wystartowało 10 drugoklasistów. Galeria


    Dnia 19 III klasy partnerskie: Ia i IV a wraz z wychowawczyniami Anną Wojewodą i Anetą Gąsiorek oraz nauczycielem wspierającym Urszulą Wawrzonek spędziły wspólnie przygotowując się do Świąt Wielkanocnych. Dzień upłynął pod znakiem poznawania polskich regionalnych tradycji i obyczajów wielkanocnych. Był również czas na tradycyjne zabawy świąteczne. Ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się postacie pucheroków, za które uczniowie się przebrali i z własnoręcznie przygotowanymi grzechotkami oraz pisankami chodzili od klasy do klasy, życząc wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT! Galeria


    W dniu 13 marca 2008 r. najlepsi czytelnicy z kl. VIA: Angelika Kmiecik, Bogusia Lemiesz, Wojtek Lemiesz i Kuba Morawski wzięli udział w konkursie bibliotecznym "Harry Potter i kamień filozoficzny" zorganizowanym w Bibliotece Publicznej przy ul. Wilczej 7. Przez kilka tygodni w bibliotece szkolnej przygotowywali się, analizując szczegółowo losy Harry'ego i jego przyjaciół. WYsiłki nie poszły na marne. Angelika zajęła I miejsce. W konkursie trzeba było wykazac się znajomością książki i filmu. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, testy i odpowiadali na pytania ustnie. Najciekawszą konkurencją był pokaz multimedialny - uczniowie po obejrzeniu fragmentu filmu musieli odgadnąć jego zakończenie.
    Konkurs odbył się w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a Angelika Kmiecik za zajęcie I miejsca otrzymała nagrodę książkową "Harry Potter i więzień Azkabanu".





    Dnia 7 marca 2008 r. odbył się w naszej szkole coroczny konkurs dla klas piątych "W krainie mitów greckich". Wzięło w nim udział 9 najlepszych piątoklasistów. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na wiele trudnych i szczegółowych pytań, rozwiązać krzyżówkę, rozpoznac bogów na podstawie ich ustnego opisu oraz ilustracji, określić pokrewieństwo bogów, rozpoznac ich atrybuty, wyjaśnić związki frazeologiczne dotyczące mitów greckich a także opowiedzieć jak powstały niektóe zjawiska przyrodnicze według starożytnych greków. Ostatecznie, po dwóch godzinach zmagań, poznaliśmy zwycięzców.W tym roku zwyciężyła klasa VA! I miejsce - Olek Masłocha, II miejsce - Tobiasz Bułka, III miejsce - Michał Pazurek.
    Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy. Brawo!
    Konkurs opracowała i przeprowadziła pani Danuta Radwańska.





    Dnia 6 marca w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 12 w Łodzi
    odbył się finał I Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego "Patroni naszych ulic".
    Naszą szkołę reprezentował zespół uczniów klasy VIB w składzie:
    Natalia Romanowska, Ada Sztolenwerk i Dominik Popławski.
    Wykonana i przedstawiona przez nich prezentacja multimedialna
    poświęcona Józefowi Piłsudskiemu
    została sklasyfikowana na ósmym miejscu.
    Gratulujemy.


    Weronika Grabar z kl. III A zajęła III miejsce w finale II Ogólnołódzkiego Konkursu Informatycznego "Tradycje Świąt Wielkiej Nocy". W finałowych zmaganiach wzięło udział 30 trzecioklasistów z regionu łódzkiego. Laureatce gratulujemy sukcesu.





    Nasza szkoła włącza sie do akcji Tesco dla szkół 2008.

    Podczas ferii zimowych, w dniach 18-22 lutego 2008 r., Straż Miejska w Łodzi była organizatorem zimowych półkolonii dla 20 uczniów naszej szkoły. Celem zimowisk było zapewnienie dzieciom - uczestnikom półkolonii bezpiecznego i ciekawego sposobu spędzania czasu wolnego podczas ferii oraz integracja dzieci ze służbami miejskimi, organizacjami pozarządowymi i innymi przedstawicielami życia w mieście. Uczniowie zapoznawali się z kulturą innych narodów, poznawali historię i architekturę naszego miasta, rozwijali zdolności poznawcze, wyrabiali szacunek dla przyrody i piękna.
    Zajęcia rozpoczynały się o godzinie 9.00 poczęstunkiem w formie śniadania (słodka bułka, jogurt, herbata). Po zjedzeniu posiłku grupa udawała się do wcześniej zaplanowanych miejsc, gdzie realizowany był program dnia. Podczas codziennych eskapad grupa korzystała z "tram busa", który był dodatkową atrakcją. Około godziny 14.00, zmęczeni całodziennymi wojażami udawaliśmy się na obiad, którym byliśmy częstowani przez naszych sponsorów.
    Dziękujemy Straży Miejskiej za zorganizowanie takiej wspaniałej, ciekawej formy wypoczynku!!!


    NAJLEPSI W PIERWSZYM SEMESTRZE

    Wyniki klasyfikacji w klasach IV-VI:

    POZ.KLASAWYCHOWAWCAŚR. OCEN
    1.IVAAneta Gąsiorek4,40
    2.VIAKinga Hałajda4,30
    3.VADanuta Radwańska4,12
    4.IVBAnna Gendek3,90
    5.VBKlaudia Karauda3,80
    6.VIBAgata Leder3,78
    7.VICElżbieta Grasz3,68
    8.IVCLidia Urbanek3,60
    9.VCArtur Stępiński3,17
    10.VIDJustyna Krzywańska3,10
    Najlepsi uczniowie w klasach IV-VI:

    POZ.IMIĘ I NAZWISKOKL.ŚR. OCEN
    1.Aleksandra TaładyIVA5,50
    2.Aleksandra TomaszewskaIVA5,38
    3.Aleksander MasłochaVA5,36
    4.Wojciech LemieszVIA5,30
    5.Michał BoduraIVA5,25
    Kinga JasicaIVC5,25
    Jędrzej LederIVA5,25
    6.Olga ŚmiechowiczVIA5,20
    7.Jakub MorawskiVIA5,10
    Małgorzata Wysocka VIB5,10
    8.Edyta WojtczykVC4,91
    9.Klaudia KacprzakVIA4,90
    Paulina KantorVA4,90
    Dominik PopławskiVIB4,90
    Artur SobockiVC4,90
    10.Paweł KaźmierczakIVB4,85
    11.Michał MroczekVB4,82
    12.Michał BasiurasVIB4,80
    Joanna BielawskaVIC4,80
    Angelika KmiecikVIA4,80
    Natalia RomanowskaVIB4,80



    8 lutego 2008 r. odbyły się eliminacje dzielnicowe konkursu "Ele-mele umiem wiele" adresowanego do uczniów klas I-III. Czteroosobowa drużyna z naszej szkoły zajęła w eliminacjach III miejsce. Gratulujemy.




    7 lutego 2008 r. w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima odbyły się eliminacje dzielnicowe turnieju recytatorskiego pn. "Wiersze o Polsce i Polakach". Brali w nim udział Klaudia Kacprzak i Jakub Morawski z kl. VI A. Oboje zdobyli wyróżnienia i tym samym zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego turnieju. Recytatorów przygotowała p. Klaudia Mamińska-Karauda.

    W czwartek 7 lutego odbył sie finał szkolnego konkursu matematycznego dla klas czwartych "Mistrz czterech działań". W kategorii zespołowej zwyciężyła drużyna z klasy IVB w składzie: Rafał Burski, Paweł Kaźmierczak, Emilka Raczkowska. Indywidualnie najlepszy okazał się Paweł Kaźmierczak z klasy IVB, który jako jedyny bezbłędnie rozwiązał zadania matematycznej sztafety. Brawo!!!





    Poniedziałek i wtorek 4 i 5 lutego przebiegały w atmosferze ochodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku na całym świecie obchodzony będzie 12 lutego. Przeprowadzono zajęcia edukacyjne i artystyczne dla uczniów klas III-VI.

    31 stycznia 2008 r. klasa IVB wraz z wychowawczyniami zorganizowała zabawę karnawałową. Uczniowie zaprezentowali pomysłowe stroje karnawałowe i umiejętności taneczne. Wybrano króla i królową balu - ich wspólny taniec zakończył wspaniałą imprezę.




    Szkoła nocą...
    Wyobraźcie sobie, że szkoła może być nie tylko miejscem nauki, ale również sceną niesamowitej przygody i zabawy. Klasa IV A miała okazję się o tym przekonać. Z piątku na sobotę (z 31.01 na 1.02. 2008 roku) uczniowie tej klasy wraz z wychowawczynią - panią Anetą Gąsiorek i panią dyrektor Małgorzatą Tomaszewską - nocowali w szkole! Lecz zanim to nocowanie nastąpiło, wszyscy przeżyli moc atrakcji w tę ostatnią sobotę karnawału.
    Najpierw był bal karnawałowy dla uczniów i ich rodziców. Warunkiem wstępu na ten bal musiał być założony strój karnawałowy lub maska karnawałowa. W przebraniu wystąpiły dzieci i ich rodzice. Zabawa przebiegła z konkursami i tańcami.


    Następnie rodzice opuścili szkołę, pozostawiając swoje dzieci pod opieką pań nauczycielek. Czwartoklasiści mieli do dyspozycji całą szkołę. Rozegrali mecz dziewczęta-chłopcy w piłkę nożną, bawili się w świetlicy szkolnej, grali w gry komputerowe.
    Wreszcie nadszedł czas na podchody. Gdy szkoła kryła się w ciemnościach, dziewczyny wraz z panią dyrektor, zaopatrzone w latarki, biegły korytarzami i zostawiały dla chłopców listy z rozkazami do wykonania. Zadaniem chłopców było pozbierać wszystkie kartki i wykonać zadania. No i oczywiście odnaleźć dziewczęta i panią dyrektor. Emocjom nie było końca. Szkoła nocą nie wygląda tak samo, jak w dzień... Niektórzy nawet troszkę się bali... Przyszedł czas na zmianę i to chłopcy uciekali, a dziewczyny ich szukały. Zabawa była wspaniała.
    Następnie wszyscy przygotowywali się do snu. Pracownia numer 10 przeobraziła się w jedną wielką sypialnię. Wszyscy leżeli na materacach, w śpiworach, ubrani w dresy. Nadszedł czas na seans filmowy. Pracownia ta bowiem jest salą, w której znajduje się kino domowe z wielkim ekranem.


    Ponieważ uczniowie klasy IV A osiągnęli w roku szkolnym 2007/2008 najwyższą średnią w szkole (4,40) - ta impreza była dla nich nagrodą za wspaniałe wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie.
    Być może impreza pt.: "Szkoła nocą" przejdzie do tradycji szkoły i będą w niej brały udział zawsze te klasy, które osiągną najesz wyniki w nauce na półrocze i na koniec roku. Warto się zatem starać, bo zabawa jest świetna, a wrażenia z niczym nieporównywalne!!!

    W poniedziałek 28 stycznia 2008 r. w godz.17.00-19.00 drzwi naszej szkoły były otwarte dla wszystkich, którzy zechcieli nas odwiedzić, zapoznać sie z ofertą edukacyjną i pozalekcyjną. Zobacz...


    24 stycznia 2008 r. odbył się bal karnawałowy, w którym wzięli udział uczniowie klas Ia, Ic, IIa, IIb wraz z wychowawczyniami. Uczestnicy zabawy wspólnie tańczyli i bawili się przy rytmicznej muzyce.
    Odbyło się również kilka konkursów, w których można było wykazać się różnymi umiejętnościami. Zadowolone miny i uśmiech na twarzach dzieci, same za siebie świadczą, że spotkanie można uznać za udane.



    22 stycznia 2008 r. w naszej szkole odbyła się lekcja modelowa języka polskiego prowadzona przez p. Klaudię Mamińską-Karaudę w klasie VI A na temat: Marionetki, pacynki, kukły - czyli tajemnice lalek. Lekcja połączona była z autorską prezentacją multimedialną nt. dziejów teatru lalek, którš w dużej mierze poprowadzili uczniowie. W trakcie zajęć dzieci opowiadały o wykonanych przez siebie kukiełkach, a następnie przedstawiły krótkie widowisko pt. "Bajkowy kogel-mogel". Zajęcia obserwowało piętnastu nauczycieli łódzkich szkól podstawowych wraz z doradcą metodycznym p. Jolantą Bielecką z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Lekcja została bardzo wysoko oceniona przez oglądajšcych nauczycieli.

    17 stycznia 2008 r. Norbert Wilicki z kl. IVB zdobył II nagrodę w kategorii solistów, a zespół w składzie: Pamela Stępień, Róża Staniszewska, Joanna Idczak (kl. VB) i Anna Śnieg kl. IVB - III nagrodę w kategorii zespołów w I Konkursie Poezji Śpiewanej "Śpiewajmy poezję". Gratulujemy artystom i nauczycielce muzyki p. Renacie Bileckiej.

    14 stycznia 2008 r. odbył się III Szkolny Konkurs Recytatorski "Pamiętajcie o poetach". Do eliminacji stanęło 18 recytatorów z klas IV-VI. Każdy z nich zaprezentował wybrany przez siebie wiersz. Walory artystyczne recytowanych utworów i przygotowanie uczniów stały w tym roku na bardzo wysokim poziomie, toteż jury miało niemały problem, by wyłonić laureatów.
    Ostatecznie I miejsce zajęła Klaudia Kacprzak z kl. VIA, II - Natalia Romanowska VIB, III - Marta Stanik VIA. Wyróżnienia: Jakub Morawski VIA, Estera Błaszczyk IVC, Jarosłw Lutz VIB.
    Uczniowie nagrodzeni zostali dyplomami i upominkami. Organizaorem konkursu była p. Klaudia Karauda.



    II nagrodę w II Międzyszkolnym Konkursie Kolędy Europejskiej "wyśpiewał" Norbet Wilicki z kl. IVA. Przygotowała ucznia do występu p. Renata Bilecka.

    Czwartek 10 stycznia okazał się dla uczniów klasy IVA oraz najlepszych czytelników z klasy VIA pełną wrażeń, niezapomnianą przygodą, a to za sprawą spotkania z panią Joanną Olech - autorką książek dla dzieci i młodzieży - które odbyło się w Bibliotece Publicznej nr 5 przy ul. Wilczej w Łodzi. Spotkanie z pisarką dostarczyło uczniom wielu radosnych chwil, podczas których dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach "narodziła się" "Dynastia Miziołków" oraz pozostałe zabawne i urocze książki pani Joanny. Autorka książki "Gdzie diabeł mówi... do usług" przygotowała dla dzieci konkursy i zabawy z nagrodami, opowiedziała kilka zabawnych anegdotek związanych z powstawaniem opowieści, a na koniec rozdała wszystkim chętnym autografy.
    Dziękujemy pani Joannie Olech za bardzo miło wspólnie spędzony czas!



    SZKLANKA MLEKA. Każdy uczeń naszej szkoły otrzymuje codziennie, bezpłatnie, w kolorowym kartoniku, 0,25 litra mleka bez dodatków smakowych. Mleko dostarcza OSM w Radomsku, w ramach unijnego programu "Dopłaty do spożycia mleka i przetworów mlecznych w placówkach oświatowych".



    ŚWIĘTA W NASZEJ SZKOLE. W piątek 21 grudnia 2007 r. trwała w naszej szkole prawdziwie przedświąteczna krzątanina bożonarodzeniowa. Wszystkie podjęte przez naszych uczniów i nauczycieli w tym dniu działania pozwoliły godnie przygotować się do nadchodzących świąt i wzbudzić w sercach radosne oczekiwanie na najpiękniejszy w roku wieczór. Dalej...
    21 XII zakończył się VII Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców "EURO-2007".
    Do turnieju zgłosiło się 127 zespołów dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Łodzi i województwa, co stanowi ponad 1200 startujących. Etap eliminacji i półfinały odbywały się na obiektach szkolnych w dniach 1-15.12.2007 r oraz w dniach 18- 20.12.2007 w Hali Sportowej przy ul. Ks. Skorupki 21. Finały rozegrane zostały w dniu 21.12.2007.
    Wyniki:
    Szkoły Podstawowe - dziewczęta:
    I m-ce - SP 173; II m-ce - SP 111; III m-ce - SP 142; IV m-ce - SP 30
    Szkoły Podstawowe - chłopcy:
    I m-ce - SP 19; II m-ce - SP 205; III m-ce - SP 111; IV m-ce SP 152.
    Drużyny uczniów z naszej szkoły przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Artur Stępiński.

    19 grudnia p. Danuta Sobolewska (nauczycielka plastyki), p. Klaudia Mamińska-Karauda (nauczycielka j. polskiego) i p. Magdalena Wiśniewska (nauczycielka religii) , a także nauczycielki ze szkolnej świetlicy zaprezentowały swoje działania na konsultacji grupowej dla nauczycieli szkół podstawowych pt. "Wokół świąt Bożego Narodzenia". W ramach projektów realizowanych na lekcjach plastyki, koła teatralnego i religii, a także zajęć pozalekcyjnych uczniowie projektowali, wykonywali dekorację świšteczną, tworzyli kukły teatralne, by w efekcie końcowym wykonać dekorację szkolną i zaprezentować przedstawienie jasełkowe pt. "Dzisiaj w Betlejem"

    6 grudnia do naszej szkoły niespodziewanie zawitał wyczekiwany przez wszystkich - małych i dużych - wspaniały gość - św. Mikołaj. Przybył do naszej placówki z workiem pełnym miłych upominków dla grzecznych dzieci oraz tradycyjną rózgą ku przestrodze dla tych, którym zdarzało się jeszcze zapominać o właściwym zachowaniu w domu, szkole i na podwórku. Dalej...



    Norbert Wilicki z klasy IVA otrzymał główną nagrodę w kategorii "Najlepszy solista" na V Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Norbert zaśpiewał w języku rosyjskim piosenkę o nauczycielu. Gratulujemy laureatowi, dziękujemy pani Renacie Bileckiej za wspaniałe przygotowanie ucznia do występu.

    Aleksander Masłocha z kl. VA zajął I miejsce w Konkursie Mitologicznym "Na Olimpie" zorganizowanym przez Gimnazjum nr 41. Olek pokonał w indywidualniej rywalizacji kilkudziesięciu uczniów z innych szkół podstawowych. Gratulujemy laureatowi i polonistce p. Danucie Radwańskiej.

    Dnia 22 listopada 2007 roku w naszej szkole odbyła się Konferencja pt. "Możliwości i ograniczenia w edukacji dzieci niepełnosprawnych". Organizatorem konferencji była nasza szkoła oraz Wydział Edukacji UMŁ, Uniwersytet Łódzki - Katedra Pedagogiki Specjalnej. Konferencja poświęcona była zagadnieniom kształcenia integracyjnego w edukacji polskiej. Zaproszonymi gośćmi byli: dyrektorzy placówek integracyjnych (przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, liceów), wykładowcy Katedry Pedagogiki specjalnej UŁ - dr Beata Jachimczak i dr Jacek Pyżalski, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Łodzi - starszy wizytator Anita Zaorska i wizytator do spraw kształcenia specjalnego Barbara Łaska, Wydziału Edukacji - kierownik Ewa Firaza i inspektor Małgorzata Świecka.
    W związku z tym, że UŁ realizuje program współpracy międzynarodowej studentów i pracowników naukowych, na konferencji gościliśmy również przedstawicieli Uniwersytetu w Orebro ze Szwecji, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi kształcenia w ich kraju.
    Na konferencji podczas dyskusji wypracowane zostały odpowiedzi na następujące pytania:
    • Jaka jest gotowość nauczycieli szkól ogólnodostępnych do pracy z dzieckiem niepełnosprawnym?
    • Co nauczyciele myślą o przyczynach niewłaściwego zachowania dzieci?
    • Czy polska szkoła może korzystać z doświadczeń szkół europejskich?
    • Jakie są możliwości i ograniczenia w edukacji dzieci niepełnosprawnych?




    Nauczyciele, dyrektorzy oraz zagraniczni goście obejrzeli również dwie lekcje otwarte: w klasie IA (prowadziła ją Anna Wojewoda i nauczyciel wspierający Urszula Wawrzonek) oraz w klasie IV A - lekcję matematyki (prowadziły ją Krystyna Lukas i nauczyciel wspierający Aneta Gąsiorek)


    W środę 21 listopada 2007 roku juz po raz drugi
    obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości.


    Obchodom tegorocznego Święta Niepodległości w naszej szkole patronowały panie: Lidia Urbanek, Ewa Bombińska i Hanna Woźniak. Szkoła przybrała odświętny wygląd, a uczniowie i nauczyciele z zainteresowaniem obejrzeli program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów. Profesjonalną oprawę muzyczną uroczystości, jak zwykle, zapewniła pani Renata Bilecka.



    Tej jesieni po raz pierwszy w naszej szkole powstał projekt stworzenia festiwalu o nazwie Jesienny Festiwal Sztuk Rozmaitych. Pomysłodawcą i organizatorem projektu hucznych obchodów tegorocznej jesieni była p. Klaudia Mamińska-Karauda. Celem zaś była integracja zespołów klasowych, zabawa podczas realizacji wcześniej zaplanowanych zadań i przede wszystkim wspólna edukacja.
    Organizator Festiwalu p. K. Karauda bardzo dziękuje za wielką pomoc w organizacji technicznej całego przedsięwzięcia p. p. A. Brandt, K. Hałajdzie, D. Sobolewskiej, A. Gąsiorek i K. Lukas.

    Dnia 12 października 2007 r. uczniowie klas IV B, V A i VI D zaprezentowali dla Grona Pedagogicznego, wszystkich pracowników szkoły, zaproszonych emerytowanych Nauczycieli naszej szkoły oraz uczniów program artystyczny pt. "Lekcje wytrzymałości". Przedstawienie przygotowały wraz z dziećmi panie Renata Bilecka i Danuta Radwańska. Spektakl ten zaprezentowaliśmy także na zaproszenie Nauczycieli emerytów w Łódzkim Klubie Nauczyciela dnia 17 października br.



    5 października odbyły się otrzęsiny uczniów klas IVa, IVb, IVc. Wspólne zabawy miały na celu zintegrować czwartoklasistów i przyjąć ich w poczet starszyzny naszej szkoły. Zadania do wykonania to między innymi:
    • przygotowanie projektu szkolnego mundurka z gazety,
    • rozwiązanie quizu o naszej szkole,
    • wypicie soku z cytryny bez "kwaśnej miny",
    • pokonanie toru przeszkód,
    • ułożenie hasła swojej klasy.
    Po wykonaniu poszczególnych zadań i wygłoszeniu tekstu przysięgi, każdy z czwartoklasistów otrzymał AKT PASOWANIA NA UCZNIA KLASY CZWARTEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 111.



    1 października w Łagiewnikach odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klas IVa, IVb, IVc. Czwartoklasiści wraz z nauczycielami, mile spędzili czas przy ognisku. Ruch na świeżym powietrzu zaostrzył apetyty na pieczoną przy ognisku kiełbaskę. Pogoda i humory dopisały.



    Wybrany został nowy Samorząd Uczniowski.
    Dnia 19 IX do naszej szkoły zawitali łódzcy harcerze, którzy zachęcali dzieci do wstapienia w szeregi ZHP. Uczniowie mieli okazję przekonać się, jak przyjemnie i wesoło można spędzać wolny czas. Wraz z harcerzami uczyli się i śpiewali piosenki, malowali, rysowali, składali wiatraki z papieru dzięki sztuce origami. Największą atrakcją było jednak chodzenie po linie!!!! Wszyscy się świetnie bawili.
    13 września uczniowie klas: IVA, IVC, VA, VB, VIA wraz z wychowawcami wzięli udział w happeningu współorganizowanym przez Fundację Ulicy Piotrkowskiej oraz Akademię Języków i Kultur Narodów w związku ze 113 rocznicą urodzin Juliana Tuwima. Wokół słynnej ławeczki z pomnikiem poety zgromadziły się dzieci z wielu łódzkich szkół i przedszkoli, które wspólnie wyrecytowały "Lokomotywę" - jeden z najbardziej znanych utworów wielkiego łodzianina.

    W czwartek 30 sierpnia br. odbyło się posiedzenie Rady Pedagogicznej. Pracownicy szkoły ciepło pożegnali odchodzącego na emeryturę dotychczasowego Dyrektora pana Marka Szymkowiaka, który pełnił tę funkcję przez trzy kadencje. Obowiązki dyrektora placówki przejęła wyłoniona w konkursie pani Małgorzata Tomaszewska, dotąd nauczycielka języka polskiego w naszej szkole.